| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema mai complicata. este vorba de familia mea. in urma cu 5 ani mama mea a bagat divirt de tatal meu din cauza unor neintelegeri de fanilie etc in urma acestui divort am decis sa raman la tatal meu impreuna cu sira nea atubci aveam 11 ani iar sora mea 8 ani aproape 9 si am ramas la tata. A trecut 5 ani si mama ne cautase doar unpik la inceput si ff des dupa vreo 2 ani asa in care sa zic si -a facit prezenta munima. A incetat 3 ani de zile iar acum in prezent mama ne cauta din nou. si imi tot spune sa mai merg si la ea dar tata imi spune ca nu merita deoarece ne-a lasat doar pe umeri lui doar el nea crescut si acum ca nea vaz mari vr sa mergem si la ea. Am suferit fff mult din cauza lor si lipsa mamei eu simt ca vr sa fie bine dar daca ar fi sa merg la ea lasi dejosi pe tata si nu ar fi corect dar eu simt sa merg dar nu prea meritta tata mi-a zis fa ce vr dar parerea mea e ca nu merita parerile viastre care sunt? Va rig din suflet ajutati-ma cu pareri va multumesc!

Răspuns Câştigător
| ylakiztenurb a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie ca si tine doar ca eu ma impac bine cu mama...cel mai bine e sa nu ii judecii pe ai tai si sa ii accepti asa cum sunt ei(si eu il uram pe tata pentru ca nu ma cauta deloc cand s-a despartit de mama dar imi facea rau ura aceea pur si simplu ma consuma pe dinauntru acum am renuntat la ura aceea pentru el si sunt mult mai bine)daca vrei sa vorbim si sa iti dau cateva sfaturi sa treci peste lasa-mi mesajhappy

| Kiddy1998 a răspuns (pentru ylakiztenurb):

Ti-am lasat mesaj si am nevoie de ajutorul tau chiar nu stiu ce trebuie facut vorbim mai multe in particular

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In vizita sa mergi poti dar daca va lasat la inceput in loc sa ramaneti impreuna nu merita sa stai de tot la ea.

| BellaComy a răspuns:

Pai in primul si-n primul rand este totusi fiinta care ti-a dat viata si care nu te-a abandonat la nastere cum patesc multi alti copii. In al doilea rand ea sigur tine la tine pentru ca nu exista femeie care sa faca un copil, sa-l creasca o vreme, sa renunte apoi dar sa nu simta totusi acel feeling de mama...Eu zic ca ar trebui sa te apropii putin de ea dar nu in sensul ca gata "ma mut la mama", sa mergi pe la ea si sa petreci si timp cu ea...Macar sa incerci, pentru ca daca n-o faci acum poate mai incolo o sa fie prea tarziu si o sa regreti. Dar oricum, cum probabil ti-a spus si tatal tau, este alegerea ta happy

| Kiddy1998 a răspuns (pentru BellaComy):

Da dar simt intr-un fel ca tata nu e total de acord sa ii fac vizite el zice ca nu merita fiind ca nu nea mai facutat de 5 ani si acum e dor de noi asa zice el. Nuj ce reactie o sa aiba cand o sa-i spun tata vreau sa merg si pana la mama. Chiar nu stiu ce o sa zica. dar simt eu ca imi lipseste o mama. cum o fi ea e maicamea dar nu stiu cum sa rezolv cu tatal meu