| Marke119 a întrebat:

Am si eu o problema:

Pe scurt, sunt un baiat caruia ii plac f. mult hainele de fete. In special fustele. Nu sutien sau alte porcarii, doar hainele normale. Sunt 100% heterosexual, nu simt niciun fel de atractie fata de baieti. Nu am probleme de gen, nu ma consider fata.

Deoarece inca sunt un adolescent, pentru comfortul meu (si ca sa nu mai Înşfac hainele sorămii (care sunt superr, are unele fuste care nu arata deloc naspa pe un corp mai masculin (nu sunt roz/cu floricele, ci chiar arata mai masculine decat kilturile (perfect pentru situatia meawinking ))), ar cam trebui sa ma "confesez" familiei mele. Tata ar fi extrem de dezamagit (il inteleg). Mama habar n-am ce ar face. Ori ar crede ca e o faza prin care trec, va incerca sa o ignore si ma va lasa in pacea mea, ori se va opune cu tarie si vom regreta amandoi "confesarea". sora mea va fi ok. De fratimiu nu mi-e frica, ca ş-aşa e mic si e puştan bun, nu va rade sau cv.

Ce sa fac, TPU? As vrea sa ii spun familiei mele toata treaba asta, ca sa pot in sfarsit sa port fuste mult mai des (si sa nu mai fiu nevoit sa le iau pe furis, stand cu ochii in patru la ceas si la "ora la care parintii au zis ca se intorc acasa"), dar totusi mi-e frica de reactia pe care o s-o aiba. Poate o sa ii dezamagesc. Poate n-o sa le pese asa mult.

Ca sa primesc niste raspunsuri mai diverse (nu doar "spune-le" sau "nu le spune"), as vrea sa intreb si cum sa le spun. Sa ma imbrac in fusta si sa astept sa vina acasa ca sa le spun "hei mama, hei tata! cum va merge?". Sa o iau pe mama incet intr-o seara "hei, vreau sa iti spun ceva..."? Sau sa ii scriu un biletel, sa i-l dau si apoi sa vedem care e treaba? Cate optiuni man...

Sa ii iau cu adevarul-pe-jumate? Gen "doar voiam sa experimentez, atat". Sa ii iau cu minciuna "m-a provocat un prieten"? Sau full-on adevar "bai mama, mie imi plac fustele".

Dau funda, obviously!

P.S. Nu o fac din motive erotice / din cauza unor fetishuri. Imi plac fustele pentru ca se simt foarte bine si ma bine dispun.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

laughing M`a amuzat teribil modul tau de a povesti.
Esti constient cu siguranta ca oricum ai face`o vei produce un soc imens, care se va propaga o lunga perioada de timp in mintea lor si probabil se va solda si cu un consult psihatric laughing. Trebuie sa-i faci sa inteleaga ca lumea este in continua schimbare, si nu te pui cu dorintele oamenilor si sa se bucure ca putea fi si mai rau (puteai fi gay). Orice le-ai spune, incepe cu o explicatie menita sa-i calmeze intai, apoi le spui despre asta, urmand ca apoi sa le spui ca putea fi si mai rau. Spune`le ca accepti sa mergi la un consult, ca nu stii de ce ti se intampla asta si ca vrei si tu sa gasesti o rezolvare la problema (le vine mult mai usor daca au impresia ca esti bolnav).

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat