| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Am si eu o problemuta. Deci eu cam de anul asta nu am mai crescut absolut deloc in inaltime.Am 1.58 si 12 ani jumate. Tin sa va marturisesc sa mama a crescut pana la 13 ani si are doar 1.55 si tata 1.68. Mi-e cam frica ca o sa raman asa pitica.

Răspuns Câştigător
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
In general, fetele se opresc din crescut cam prin clasa a 6-a a 7-a. Eu n-am mai crescut din a 7-a deloc. Si totusi sunt a 10-a. Eu am 1.70.
Dar, daca si parintii tai sunt asa de mici, inseamna ca si tu vei ramane asa. Deoarece acest lucru se mosteneste. Nu te ingrijora, nu e nici o problema. :*

| SexyGirlSweet1998 explică (pentru iiSceneXX):

Stii,se zice ca fetele mici de inaltime sunt adorabile(asa se spune la mine la scl).Dar totusi macar 1.65 sa fi avut..Mercii de sfat :*

| iiSceneXX a răspuns (pentru SexyGirlSweet1998):

Da, intr-adevar. Sunt persoane carora le sta mai bine scunde. :*

4 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Ai doar 12 ani, pubertatea se termina la fete pe la 18-19 ani asa ca mai ai timp stai linistita. Daca la 17 ani esti tot mica poti sa te duci la o endocrinologie

| positivity a răspuns:

Ar trebui să mă simt prost că am doar 1, 55 și sunt în clasa a IX-a? Nu am mai crescut din clasa a VII-a, dar nu e sfârșitul lumii, îmi place să fiu așa, mai scundă!
Și nu-ți fă griji, vei mai crește!