| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am spart din greșeală vaza mamei, ce sa fac sa o lipesc, sa o arunc si sa zic ca nu stiu unde e sau sa ii zic ca am spart-o?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Să îi spui că s-a spart, deci fără intenție din partea ta, ci a fost un accident de care îți pare rău.
2. Dacă ai cu ce, și poți să o lipește fără să se observe crăpătura, să o lipești.

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Nicusor a spart o cana plici,
Neatent ce poti sa zici.
Se gandestee, se gandesteee,
Cana nu se mai lipeste.
Vine mama:
- Ce-i cu tine,
Ce stai suparat copile?
Lacrimi mari apar sub geana.
- N-am nimic, am spart o cana.
- Rau, dar nu pot sa te cert
Ai spus drept si eu te iert.

| Byb2001 a răspuns:

Pana la urma i-am zis sa supărat puțin dar ia trecut a lipit o

| IanaIana9 a răspuns:

Nu cred că o mai poți lipi cu ceva astfel încât să nu se observe că a fost spartă.Cel mai bine deja arunc-o și recunoaște ce ai făcut,va aprecia mai mult adevărul, sau dacă găsești o vază identică, și ai bani o poți cumpăra și mama ta nu va ști nimic.
În caz că nu găsești una la fel, îi poți procura una diferită, la fel de mare și frumoasă și îi poți spune că e un cadou și ca scuze pentru că i-ai spart-o pe cea veche.