| Matei4 a întrebat:

Buna TPU... Am un grup de prieteni cu care ies afara si unul din ei a devenit foarte toxic si aiurea, e copilaros si face niste glume de toata jena si nu stiu ce sa mai fac sa nu ies cu el. Ei nu vor sa-l dam afara si iese mereu. Ce sa fac pentru ca nu as vrea sa renunt la grup?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ignoră-l, altceva nu ai ce face.
Dacă prietenii tăi nu îl exclud din grup nu ai de ales. Poți să ieși din grup.

| eckblume a răspuns:

Sa vorbesti despre problema aceasta fata in fata cu el si restul grupului. Comunicand cu el poate va intelege si se va comporta normal (cum il stiai tu). Daca taci nu rezolvi nimic.
Depinde si de varsta voastra. Daca sunteti adolescenti mai apar astfel de copilarii si comportamente bizare.
Sau vorbeste doar cu el si spune-i ca te incomodeaza glumele lui. Gandeste-te ca fiecare are o personalitate unica, asadar se manifesta diferit. Daca il consideri prieten/tovaras cu adevarat il accepti, daca nu...atunci iti alegi alti prieteni cu care sa nu iti fie rusine.

| Matei4 explică (pentru eckblume):

Nu neaparat ca mi e rusine cu el sau ceva, dar chiar nu l mai suport si vreau sa ies cu grupul ala fara el.

| FratelePetarda a răspuns:

Ii spui in fata