| roxystomp a întrebat:

Am un par ondulat spre cret si nu mai stiu cum sa-l aranjez! Pana acum il faceam cu placa pana cand (culmea) un baiat mi-a zis ca sunt fraiera facandu-l cu placa si ca nu stiu ce par frumos am! Chestia asta mi-a dat de gandit si as vrea sa incerc sa-l aranjez asa ondulat cum e el! Am parul trecut de umeri, firul gros tunsa in scari! Cum il aranjez?

Răspuns Câştigător
| Aduutza1993 a răspuns:

Pai ai putea foarte usor sa il aranjezi cu spuma, sa foloseti masca de par pentru par ondulat.La sfarsit iti poti spune sclipici in par, o sa dea un aer rebel dar la moda.Sa stii ca majoritatea baietilor prefera fetele cu parul ondulat deoarece mai toate fetele au parul drept si vor ceva care nu e asa de comun.Si eu care nu stiu cum sa -mi mai fac parul sa stea cret sad tongue Multa bafta.

3 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Buna. Aplica pe parul ud spuma de par si frectioneaza-ti parul cu palmele. Apoi usuca-l cu feonul si ti se va aseza foarte bine.

| AnaMaria1453 a răspuns:

Fa-ti cocuri simple( iti prinzi parul cu un elastic care sa fie cat mai,, invizibil'' apoi ti-l prinzi sus cu un cleste si il dai intr-o parte sa,, curga''), te poti impleti, il lasi pe pate, il prinzi in coada de cal din varful capului sau mai jos, etc. funda?

| andreiyoanna a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa til lasi asa cum e el. intodeauna parul ondulat este fff frumi laughing si in + cu placa til arzi si risti sa ti se despice firul...eu as vrea sa am parul ondulat dar el e drept si nu prea imi place...ma rog sper ca te-am ajutaaat big grin