| Maria1023 a întrebat:

Am un tic foarte enervant. Îmi rod unghiile de ceva timp, nu știu cum să fac să scap de asta. Am incercat cu ardei iute dar când mă spal pe mâini unghiile devin din nou nu mai bune pentru a fi roase. Aștept păreri.
Fundăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăă ăăăăăăăăă!;*

Răspuns Câştigător
| Merilynne a răspuns:

Asa faceam si eu, da grav. Acum insa am renuntat la asta.
Da- ti unghiile cu oja ca sa fie putin mai tari si cand iti vine sa le rozi fa ceva cu ele, du-le la spate, apuca ceva. Daca trece o saptamana asa o sa renunti cu siguranta pentru ca or sa se intareasca.
Ai grija cu asta, sunt multi microbi sub unghie.

5 răspunsuri:
| ErickEmil a răspuns:

Oh ce urasc oamenii care nu stiu sa foloseasca "nu mai" si "numai"! Sunt 2 cuvinte aproape opuse. in cazul acesta "numai" trebuia scris, sau folositi "doar"!

| Maria1023 explică (pentru ErickEmil):

Nu vad rostul raspunsului tau la aceasta intrebare. happy Care e problema ta de cum tastez eu? Te crezi prea destept incat sa corectezi. Dragule, nu si pe mine. happy

| ErickEmil a răspuns (pentru Maria1023):

Ba si pe tine, si pe oricine din lumea aceasta care nu scrie corect aceste cuvinte. Nu mai suport, numai aceste greseli le gasesc, e ca si cum zici la unul care te bate "Nu mai da" (Adica sa inceteze sa te loveasca) sau "Numai da" (Adica sa dea continuu in tine".

Răspuns utilizator avertizat
| AnaMarya10 a răspuns:

In primul rand ai nevoie de vointa pentru a scapa de acest tic, dar daca nu poti, se gasesc in unele magazine lacuri de unghii care sunt putin amare numai bune ca sa nu iti mai rozi unghiile