| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, ar fi o idee buna sa ma apuc de citit? Cititul antreneaza mintea?

12 răspunsuri:
| Iunicu a răspuns:

Într-adevăr cititul este cel mai bun sport pentru creier.
Problema cea mai mare pentru creier este ora la care tu scrii această întrebare.
La ora 3 noaptea creierul tău ar trebui să viseze. Mâine nu mergi la școală?

| mastadont a răspuns:

O idee foarte bună, apucăte și nu o să regreți. Cititul te dezvoltă din punct de vedere intelectual și te ajută să înțelegi lumea din jurul tău, să o vezi cu alți ochi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iuân polițist, cătă nevastă.
- Tu, Mărie, așe mi-s de obosât, ce zâci tu, să cetesc oarece, sai să beu on păhar de ginars?
Apoi măi bine ginarsu, că măcar ăla să cunoașe pă tine.

| Byb2001 explică (pentru sadrian46):

Esti bun de inventat glumehappy

| Byb2001 explică (pentru Iunicu):

Nu merg la scoala ca deocamdata fac online, si m-am trezit la 3 noaptea ca mi era sete

| Iunicu a răspuns (pentru Byb2001):

Vei apa și te culci la loc! Nu deschide telefonul. Pierzi cele mai importante ore de somn.

| DonEduardo a răspuns:

Da.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da si da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti asumi "efectele secundare" ale actului intelectual si al cunoasterii, da, ar fi o idee buna. S ar putea ca o parte din oameni sa fie profund jigniti sa fie alaturi de unul ca tine! Un iubit/prieten insetat de cunoastete, inteligent si cu bun simt este o mare, mare jignire pentru multi oameni! ai grija! In sfarsit...fiecare vede lumea dupa propria i cultura si inteligenta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

Știi la ce folosește umorul. râsul, bătaia de joc. Ca să descarci tensiuni psi, care nu le poți descărca astfel.
Ce faci când te enervează, emoționează ceva? Acționezi dacă poți, iar dacă nu, râzi sau plângi. Eu am ales să râd. Ca să poți râde, trebuie să devii creativ. Astfel dacă alegi să râzi, alegi să îți dezvolți creativitatea, nu ai încotro. Chiar și Dumnezeu râde uneori în hohote. Când vede cum își fac unii planuri de viață aiurea. De ce râde? Ca să nu enerveze. Că când se enervează el ( cacofonie voită) nu bate ci bâta, dă cu boamba. Boamba atomică.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Apuca-te, nu vei regreta! Daca vrei sa te apuci de citit fictiune, chiar te pot ajuta sa-ti gasesti cartile potrivite!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Acum ai descoperit? Tu in ce lume traiesti? Sau te-au prostit relatiile cu baietii?