| lalallalallalalalaallalallala a întrebat:

Aş avea nevoie de ajutor si as primi cu bucurie toate sfaturile. Am 15 ani si anul trecut am inceput sa vorbesc cu un baiat, sa-i spunem M. M era colegul meu de clasa si el a inceput sa se bage in seama si era dragut chiar incepusem sa-l simpatizez. Problema e ca mie imi era frica sa-i spun ce simt si inca imi este. Vorbeam cu el, am fost impreuna la bal anul trecut, dar nu l-am recunoscut ca iubit deoarece avusese o perioada cand se comporta mai urat cu mine (deoarece era cu grupu lui de prieteni si ei ma vedeau ca pe o ciudata) si se comporta mai naspa cu fetele in general, si credeam ca nu-l merit si imi era frica de ce va zice lumea si nu prea eram pregatita de o relatie. Dupa, cand am inceput sa vorbim, a inceput sa fie super dragut, glumea ca vrea sa se casatoreasca cu mine si facea planuri imature dar dulci, s-a mutat cu mine in banca, ma imbratisa, imi facea complimente, mi-a scris o scrisoare, ma conducea spre casa si nu astepta ca eu sa fac ceva in schimb si ma simteam bine in prezenta lui, ma simteam valoroasa, iubita. Atunci am inceput sa ma indragostesc de el, dar a fost o perioada mai grea pentru mine din motive personale si ne-am cam distantat. A venit vacanta de vara si nu prea am mai vorbit. Apoi a inceput scoala din nou iar el s-a cuplat cu o tipa din scoala dar s-a despartit de ea dupa o luna. Eu inca il iubesc si regret ca nu i-am spus la momentul potrivit ce simt si ma urasc deoarece imi e frica de faptul ca o sa-i spun ca-l iubesc iar el nu o sa mai vrea, sau vorbeste deja cu alta sau a trecut peste si ma vede ca pe o proasta care nu a reusit sa-l uite. Ne mai salutam pe hol, ma mai intreaba ce fac dar nimic mai mult. Multumesc daca ati citit. Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Dacă nu erai pregătită pentru o relație nu trebuie să te simți vinovată. Nu poți să fii cu cineva dacă tu nu vrei.
Dacă nu mai sunt șanse să fii cu acel băiat trebuie să accepți asta, nu întotdeauna obținem ceea ce ne dorim. Trebuie să treci peste asta. Viața merge înainte.

| lalallalallalalalaallalallala explică (pentru Andreeush):

Crezi ca ar trebui sa-i spun ce simt si apoi sa vad cum reactioneaza?

| Andreeush a răspuns (pentru lalallalallalalalaallalallala):

Ai putea să îi spui, nu pierzi nimic.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic! La momentul asta nu mai este nevoie sa faci nimic, ca oricum nu mai are importanta.
El si-a luat gandul de la tine demult, odata ce este cu alte fete si pe tine te saluta ocazional.