| DenisukPuyuc a întrebat:

As avea nevoie de cateva sfaturi.
Cu cateva zile in urma colega de apartament i-a zis mamei mele ca iubitul meu a dormit la mine si ca am facut dragoste, iar mama mi-a interzis sa mai vb cu el. Ea nu a stiut ca a venit la mine. Si dirigintele a sunat-o si i-a zis ca am note mici si foarte multe absente, ceea ce nu este adevarat. A bagat motiv cum ca el nu e de mine, nu ii place familia lui si multe altele. Eu am negat ca nu am facut dragoste cu el, si ea a inteles. Dar acum nu vrea sa ma lase sa vb cu el. A zis sa il uit si a inceput sa imi controleze telefonul. Eu mai vb cu el pe ascuns. Cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa vb inapoi cu el?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai ce sa faci decat sa-i explici cat de mult tii la el si ce relatie frumoasa aveti. Eventual il poti aduce acasa sa-l cunoasca sa-si dea seama ca e un baiat bun.

| R0R0 a răspuns:

Ii explici clar ca ceilalti au mintit si ca tu il iubesti mult pe baiatul ăsta.
Poti chiar sa ii faci cunostinta mamei tale cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? Eu zic sa o asculti pe mama ta si sa-ti controlezi hormonii. Pun pariu ca esti sub 18, pe acolo. Ia si asculta, ca parintii tai stiu ce zic. O sa-ti para rau de timpul pierdut aiurea. Ia si invata, ai de cladit un viitor

| AdrianVoicu a răspuns:

Cati ani ai?