| Bagpungasifug a întrebat:

Bună TPU, as avea si eu o întrebare...deci eu am o minte sucita, gândesc în multe moduri și am o părere buna despre mine dar în același timp și una rea. Câteodată ma gândesc la cum ma vad pe mine prietenii mei și sincer mi-aș dori sa îmi schimb cumva comportamentul dar nu știu cum... daca ați putea să mă ajutați voi cu ceva, pls

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| homosapiens a răspuns:

Este bine ca esti o persoana introspectiva si ca te preocupa imaginea ta.
In legatura cu prietenii tai, daca nu faci lucruri care sa-i raneasca nu vad de ce ar trebui sa te schimbi ca sa le faci pe plac. Intreaba-i ce anume ar schimba ei la tine si vezi daca e cu adevarat necesar. Poti sa-ti faci o lista cu defectele pe care crezi ca le ai si sa lucrezi la ele. Gasesti nenumarate articole si bloguri de dezvoltare personala pe tema asta.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aia nu-i minte sucita, doar imaturitate.

| Bagpungasifug explică (pentru Violleta2022):

Mersi de răspuns, foarte folositor ce sa zic

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bagpungasifug):

Chiar si raspunsul asta in dorul lelii, tot din partea unui imatur vine.
Probabil ca iti mai trebuiesc cativa ani, sa pricepi cum sta treaba pe lumea asta, ca sa intelegi ca sunt copilarii, suceala asta.
Candva vei rade de ele si de incapacitatea ta de acum, sa vezi lucrurile clar, sau sa inveti sa nu-ti pese de cum te vad prietenii, sau ce spun altii.

| Sorinica17 a răspuns:

Gandurile rele vin de la prezente demonice