| anonim_4396 a întrebat:

As dori o parere in legatura cu viata de dupa operatia de circumcizie pentru barbatii care au facut aceasta operatie!

Răspuns Câştigător
| Willis a răspuns:

Circumcizia, este specifică în special englezilor, și altor popoare din acele zone. Nu este ceva obligatoriu, unii oameni vor să mențină "traditia" asta, deși, dacă gândești mai profund, din punct de vedere medical, nu este chiar indicat. Prepuțul sau pielea de pe capul sculei, are un rol foarte important în protejarea capului, care este destul de sensibil, și "fragil". Așa că cei care nu au circumcizie, trăiesc la fel de bine, fetele nu au această preferință, în mod special. Să fie scula mare și tare, că pielea se trage ușor pentru a ieși capul. Deci nu te stresa cu asta, cei care fac așa ceva, părinții le fac copiilor de mici (nu știu exact vârsta, dar în jur de 1-2 ani), știu că fratele meu era în UK și a născut cumnata mea acolo, și au fost întrebați dacă vor să facă la copil așa, și au refuzat. Deci don't worry, be happy.