| AnonimKidd a întrebat:

As dori sa-mi iau o tableta.Eu as vrea de la Apple si sa se invarta in jurul sumei de 2000 ron.Stiti alta firma mai buna? Ce-mi recomandati? Daca cumpar o tambleta Apple 3G ma pot conecta la internet prin intermediul unui modem? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Loreen777 a răspuns:

Sigur ca pot.happyDeci, daca ai de exemplu un iphone si te duci la Vodafone, Orange sau Cosmote si iti fac un abonament de 3G, inseamna ca tu vei avea 500 de MB de internet gratuit in fiecre luna.Repet,daca ai 3G nu iti trebuie modem!winking3G-ul il activezi de la setarile telefonului sau tabletei.Dar tine minte ca daca iti depasesti cei 500 de MB trebuie sa platesti in plus(nu foarte mult, depinde de cati MB ai consumat pe langa cei pe care i-ai avut.)Cam asa sta treaba cu 3G-ul...happySper ca acum ai inteles!winkingFunda?

2 răspunsuri:
| Loreen777 a răspuns:

Ia-ti Apple! Acum, un I-pad 2 costa in jur de 20-21 de milioane.In orice caz e super! Sa stii de la mine ca daca ai 3G peorice dispozitiv, NU iti trebuie modem!

| AnonimKidd explică (pentru Loreen777):

Buna! Scuze, dar nu prea ma pricep.Imi poti explica cum e treaba cu 3G?

| Loreen777 a răspuns (pentru AnonimKidd):

Sigur ca pot.happyDeci, daca ai de exemplu un iphone si te duci la Vodafone, Orange sau Cosmote si iti fac un abonament de 3G, inseamna ca tu vei avea 500 de MB de internet gratuit in fiecre luna.Repet,daca ai 3G nu iti trebuie modem!winking3G-ul il activezi de la setarile telefonului sau tabletei.Dar tine minte ca daca iti depasesti cei 500 de MB trebuie sa platesti in plus(nu foarte mult, depinde de cati MB ai consumat pe langa cei pe care i-ai avut.)Cam asa sta treaba cu 3G-ul...happySper ca acum ai inteles!winkingFunda?