| Piper987 a întrebat:

as dori sa pun o intrebare si sper sa fiti sinceri.

De ce v-ati insela prietena?

Avand o relatie de 3 ani, de ce ati cauta sa stati pe 2 scaune?

Cand am cerut o explicatie, fiind « a treia persoana in acest cuplu » mi s-a raspuns : asa a fost sa fie, nu stiu.

Asta nu mi se pare un motiv. Deci as dori sa imi dati voi motivele voastre. Ca baieti va intelegeti dau si funda pentru cel care imi da cele mai multe argumente

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ea ma inseala la fel procedez si eu (cu o inregistrare video sa vada ce bine i.am traso), in rest nu as face asa ceva.

| Adry05 a răspuns:

Pot sa raspund ca femeie? Eu nu mi-as insela partenerul, cand sunt cu cineva, doar acel cineva exista pentru mine pana in vreun moment cand sa zicem dintr-un motiv sau altul imi trec sentimentele, daca simt ca nu se mai poate face nimic ca relatia sa revina la normal, ma despart, nu raman si insel, ori daca sa zic ca ajung sa cunosc pe cineva care-mi place mai mult, ma despart si dupa incerc ceva cu respectiva persoana.
In schimb in cazu prezentat de tine... O fi monotonia, nevoia de a incerca ceva nou dar nevrand sa paraseasca ceva cu care e deja obisnuit. Ori nu a vrut sa se desparta din frica de a rani cealalta persoana si prefera sa se prefaca ca totul e ca inainte dar sa-si "traiasca" viata in continuare.

| Piper987 explică (pentru Adry05):

Sunt de acord cu tine, dar nu stiu totusi, cat nu ai vrea sa ranesti trebuie totusi sa stii ce iti doresti.
Nu cand intrebi dc te a mintit ca nu are prietena sa iti raspunda... nu stiu asa a fost sa fie. Asta nu i un raspuns.

| Adry05 a răspuns (pentru Piper987):

Sunt total de acord cu tine, nici n-am zis ca e ok ce face, am zis doar situatii posibile, normal ca e aiurea cum se poarta dar sunt fel si fel de oameni, nu toti tin cont si de altii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu as inselao, nici daca am fi impreuna de 3 ani nici de 3 saptamani. As vrea sa fiu cu alta femeie, m as desparti si pe urma as continua...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce pui această întrebare?
Cu ce te ajută ea să înțelegi viața?
Fiecare cuplu are problemele lui.
Oamenii, bărbați și femei, în cupluri trec prin situații și etape ale relației lor pe care dta fără experiență, nu poți să le înțelegi, atunci când înșeală.
Argumentele date la rece, date din fantezia celor de pe TPU, nu o să facă decât să-ți alimenteze fanteziile tale sexuale, ceea ce o să îți servească tot la nimic.
Think about it.

| AC4S4 a răspuns:

Relatie de 3 ani de prieten-prietena inseamna ca relatia nu a fost una serioasa. O relatie serioasa are ca scop casatoria, intemeierea unei familii.
Partenerul care a inselat a simtit probabil ca nu e o relatie serioasa. Nu e o scuza, desigur. Mai sunt de asemenea si oameni care isi schimba partenerul tot la cateva luni sau cativa ani. Pur si simplu se plictisesc. Ei nu pot avea o relatie serioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,nu este normal să-ţi înşeli pietena, dacă nu-ţi mai place de ea pur şi simplu discutaţi şi despărţiţi-vă, de ce trebuie s-o faci să sufere? Mai ales că, aţi petrecut 3 ani frumoşi de relaţie. Dacă vrei motive, ok:cred că eşti fată şi dacă te-a înşelat înseamnă că e un prost şi un needucat. Poftim motivul.Pa.

| melodrama a răspuns:

Singurul motiv pentru care am inselat persoana iubita dupa o relatie de un an a fost pentru ca eram foarte diferiti.

| ancuta286 a răspuns:

Depinde acum de inselat. La ce se refera mi exact. Un bsrbt nu pleaca daca are tot ce isi doreste. Si nu Doamne asta nu inseamna ca fata sa fie la picoarele lui ci sa ii ofere fericirea semtimentalaaaa. Dar de asemenea intervine si caracterul baiatului. Daca are in obisnuinta acest obicei...