| XX_4289 a întrebat:

Aş dori şi eu nişte statusuri mai interesante. Nu mă interesează statusuri prea fitoase.
As dori ceva gen:
Cand ei Cred Ca ai renuntsat da din cap.zambeste si treci la linia de start.
N'am averi, am doar prieteni care suna sa-mi spuna: Ai grije de tine, te pup, Noapte buna!

37 răspunsuri:
| AndreeaRaspundeProstilor335 a răspuns:

Daca sunt subiect de Barfa Tu cretino esti o tarfa! love struck

Draga mea nu mă privi cu ură! Te iubeşte dar eu sunt mai bună`!

Si daca te urasc, e pentru ca te-am iubit.

Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

| DanyelaDanyela1988 a răspuns:

Sa mori in chin si-n iad
asta nu-ti doresc
chiar de mai ranit
eu inca te iubesc

| Giulia_Giuliia_1999 a răspuns:

Inimile frante nu se vindeca.Doar la acea potiune se poate face bine ♥.

Nu uita, candva, dusmanul tau ti-a fost prieten.

Lumina e a ta, ochii sunt ai tai, inima tot la tine.

Nu uita, lumea asta e plina de buni.Ieri,poate-mi pasa, azi iti spun PA!

Si credeam in tine, ca un iubit, dar mai parasit.

Linistea e dusmania mea, un cosmar = un vis frumos. Te rog, nu mai dormi!

Dragul meu iubit, cand te vad cu aia, ma fac eu singura mai sexy pentru ca te-am parasit :*.

Comoara mea esti tu! Nu pleca, nu stiu cum sa iti spun sa te dai drum!

Mintea tot la ea, sufletul la ea, fericirea la ea, iar la mine tristetea.

| FloryInnaflorina1234 a răspuns:

N`avem ce să vedem la televizor Mai bine facem noi un film in dormitor Pun pariu c`o să ne placă Dacă nu mai încercăm o`dată :X

Sentimentele nu pot fi puse pe balanţă [-x Nu ne poate despărţii nici`o distanţă :X Suntem suflete pereche mereu in zbor Am nevoie de tine, ingeru` meu` păzitoor. :X:X

• Cea mai bună metodă pentru a nu ţi se mai rupe inima vreodată este să te prefaci că nu ai una.

• Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Mulţi oameni ar învăța din greşelile lor dacă nu ar fi atât de ocupaţi să le nege!

• Daca planul A a esuat.Nu uita, alfabetul mai are 30 de litere!

Te voi pune pe primul' loc indifierent de ce se va intampla. pentru ca tu esti doar al meu, iar eu mereu a ta. :X

Vrei o fată perfectă? Cumpără-ţi o papuşă barbie

• Ştii care este partea bună atunci când pierzi sau îţi este luat ceva? Că vei fi atât de orgolios sau atât de scârbit, încât nu îl vei mai vrea înapoi.

• Viaţa mea e un haos total, dar pot să jur că-mi place aşa!

Si acum zâmbim amândoi si privim în fata. Când ne avem unul pe altul, restul nu are importanta

• E greu când îţi repeţi în gând:„Capul sus, trebuie’ să zâmbeşti!"şi subconştientul îţi dictează: „Când plângi, să nu te mai opreşti"

Aşteaptă-te la orice de la oricine. Până şi diavolul a fost un înger.

• Fac ce vreau nu-i treaba ta, nu-mi da sfaturi, nu te băga. Nu vreau prieteni falşi: AM DEJA!

• Deși am trecut prin multe,suntem încă împreună,căci nu poți să cazi când ții pe cineva de mână!

• Păreţi frumoase, aproape culte. Atât de proaste şi din ce în ce mai multe!

Mi-e greu să vorbesc de tine la trecut, oricât de mult rău mi-ai făcut, nu pot să uit.

Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu`! =]]

Vi ● Pleci ● Mi`e totuna ● O sa fie altu`n locul tau intotdeauna ●

• Ştii ce? Poţi să te evapori. Îmi faci un bine.

• Viaţa merge numai în şuturi. Ai căzut, te-ai ridicat, înveţi noi moduri sa te scuturi!

• Dacă judeci o carte după copertă, ei bine.
Vei avea de pierdut o poveste minunată

• Ea nu e O păpuşică s.o manevrezi cum vrei Vezi că fata asta mică are în cap o mie de idei.

• Eu am crezut în tine,tu ai făcut doar ce ai vrut şi poate ai ţinut la mine, dar să-mi arăţi nu ai ştiut!

• # Deci dacă pleci închide uşa că-i curent.

• Vrei atenţie?! Fă-te semn de circulaţie!

• Un om de succes este acela care poate construi o fundaţie cu cărămizile pe care alţii le aruncă în el!

• Iartă-mă că te credeam atunci când îmi ziceai:"Eşti importantă!

‎ De multe ori, persoanele care te judecă – sunt cele care-şi doresc să fie în locul tău.

• Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea. ♥

• Moartea nu e trista. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

• Am prea multe defecte, in fata acelora care se cred "PERFECTE"

Oamenii iti spun că te-ai schimbat atunci cand nu te mai porti cum vor ei.

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prieteniilaughing.

Cand auzi: ''putem ramane prieteni''. e ca si cum ti-ar spune maica-ta ca ti-a murit cainele, dar poti sa il pastrezi.,.

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa.Zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta!

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin...

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie...

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.

Am invatat ca oricat ai plange...lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta

Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat. Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat. Ea m-a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum. Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea, cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Din durerea altora...nu vei face fericirea ta!

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat. De la un timp am mai crescut!

Daca mi-ai fi spus de la inceput. Astazi nu am fi ajuns doi straini sub acelasi cer.

Persoanele de neuitat din viata ta sunt acele persoane care te-au iubit atunci cand erai de neiubit.

Nu sunt perfectă! Nici n-am zis că sunt. Doar că persoanele ce ţin cu adevărat la mine mă vor accepta aşa cum sunt.:X

O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte... 1000 de ganduri in doua cuvinte...

Un barbat se indragosteste de ceea ce vede, o femeie se indragosteste de ceea ce aude.

Daca stai sa judeci oamenii, nu mai ai timp sa-i iubesti.

Nu poti controla cine sau cum intra in viata ta.Insa poti decide pe ce fereastra/usa sa ii alungi pe cei care nu o merita.

Trebuie să suferi, așa înveți. Acei oameni puternici, cei ce au mereu acel zâmbet pe fața sunt oamenii care au trecut prin cele mai grele lupte.

Învaţă să apreciezi ceea ce ai. înainte ca timpul să te forţeze să apreciezi ce ai avut.

Am ajuns si la capitolul asta...Sa zambesc chiar si cand inima imi plange si sufletul e terminat, dar stii cum e? Ce nu te omoara te face mai puternic!

Nu plânge pentru un băiat decât atunci când ești sigură că îți merită lacrimile!

Cand esti singur, asta nu inseamna ca esti slab - asta inseamna ca esti destul de puternic ca sa astepti ceea ce intr-adevar meriti!

Zambetul celei mai mici fiinte de pe pamant, poate inveseli pana si cea mai posomorata zi din viata ta!

Bine că mi-am făcut lecţiile. Zi-i lui cupidon să lase jos săgeţile!

Viata nu ne invata sa fim puternici, ea ne obliga!

M`ajuti sa trec peste momentele grele.Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele

Coincidentele sunt doar caile destinului, de a ne arata inca o data cine suntem si ce putem.

Cel mai frumos zâmbet este acela pe care nici nu realizezi că l-ai dăruit.

Dacă sunt drăguță cu oamenii care nu mă suportă, nu înseamnă că am 2 fețe, înseamnă că sunt matură.

Nu te uita in trecut, ai fost deja acolo.

Dacă viața îți oferă doar zile posomorâte, atunci colorează-le cu un zâmbet!

Viaţa nu înseamnă să aştepţi ca furtunile să treacă, ci să înveţi să dansezi în ploaie!

Un creion şi-un vis te pot duce oriunde, nu te ascunde. Într-o lume în care totul e cu susu’ în jos, tot ce trebuie să faci e să întorci totul pe dos. :

O lacrima nu inseamna TRISTETE asa cum un zambet nu inseamna FERICIRE... poti PLANGE cand esti fericit si poti sa RAZI cand inima iti plange

El e langa mine si ma intelege mai bine ca oricine...si doar el poate citii tristetea din ochii mei cand ma prefac fericita...

Atâta timp cât încă mai poţi zâmbi, nimic nu e pierdut. Atâta timp cât încă mai ai un loc unde poţi să te întorci mereu, nu ai cum să te pierzi.

Intr-o lume alb si negru, am tupeu sa visez in culori!

Când plângi îți dai seama de adevărații prieteni. iar când alții plâng îți văd adevărata față

Cand o femeie iti spune sa faci tot ce vrei, sa nu te puna dracu sa faci ce vrei!

Nu meriti nici macar sa-mi ard caloriile pentru tinelaughing

м-aı υıтa-тe øđaтa ła мıиe [;;] ¢ħıaя ¢яezı ¢a 2 νøявe мa ρøт ađυ¢e łaиga тıиe؟![raised eyebrows] am đe υиđe ałege [call me] тυ иυ ešтı υиıκaт[ρøт gašı вaıaт ¢a тıиe ła fıe¢aяe мeтяυ ρaтяaт!

Cuvintele ranesc insa tacerea omoare incetul cu incetul.

Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare…

Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee.` :-X

| pupsika23 a răspuns:

1.Jorik îi zice mamei:
- Mama, eu astăzi am ucis 5 muşte - 2 masculi şi 3 femele.
- Foarte bine Jorik, dar cum ţi-ai dat seama ce gen au?
- Foarte simplu: 2 muşte erau pe paharul cu vin, iar 3 erau pe oglindă! big grinD
2.- Dragule, eu am ceva sa-ti spun!
- Bine iubito, dar imi zici: scurt, clar si lamurit!
- Doua mii lei! laughing
3.- Scumpule, ce ai simţit dupa prima întîlnire cu mine?
- Un gol în portofel! happy
4. Bunica îi spune nepoţelului de 4 ani:
- Costel uita-te vine "bi-bi-ca"
- Dumnezeu cu tine mîcai aista'i BMW 325 M 4x4:-D:-D:-D
5.- Wai Andrii, da vaca ceea a ta,
care o murit anul' trecut. Mai
trăieşte? laughing

| Roxy_Awwr_1998 a răspuns:

E de ajuns sa am incredere in mine. In ce pot sa fac ca sa fie bine. Poate intr-o zi iti vei aminti. Ca am avut grija de tine, macar o zi.

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Vreau sa te vad din nou cu zambetul pe buze.nu vreau sa am ultimul cuvant. vreau doar sa`mi cer scuze sad

Fac ce vreau nu-i treaba ta, nu-mi da sfaturi, nu te băga. Nu vreau prieteni falşi: AM DEJA!

• Deși am trecut prin multe, suntem încă împreună, căci nu poți să cazi când ții pe cineva de mână!

• Păreţi frumoase, aproape culte. Atât de proaste şi din ce în ce mai multe!

Mi-e greu să vorbesc de tine la trecut, oricât de mult rău mi-ai făcut, nu pot să uit.