| Mady_5268 a întrebat:

as vrea niste statusuri frumoase si inteligente...

Răspuns Câştigător
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry ,be happy(nu te ingrijora,fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first , sees the point (cel care rade la urma , rade mai bine! Dar cel care rade primul,intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!;x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12.Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13.Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14.Learn from yesterday,live for today,hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi,spera pentru maine)

15.Good friends are like stars.you don't always see them,but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

16.Sick of crying .tired of trying .Yes! I`m smiling! But inside I`m dying ...(M-am saturat sa plang.M-am saturat sa incerc.Da!Zambesc! Dar inauntru mor.)

"Este o prostie sa renunti la visele tale doar pentru ca unul nu s-a împlinit!"

"Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti, nu din teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol câstigându-le!"

"Adevarata prietenie nu consta în numarul de prieteni, ci în devotamentul si valoarea lor."

"Copilaria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicatii niciodata pentru ca prietenii tai nu au nevoie de ele iar dusmanii tai oricum nu te-ar crede!"

"Putine prietenii ar supravietui daca toti am sti ce se vorbeste în spatele nostru!"

Fii civilizat cu totii, sociabil cu multi, familiar cu câtiva, prieten cu unul/una si dusmanul nimanui

"Mândria este o demnitate rau plasata în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admira decât pe sine!"

"Nu plânge pentru ca s-a terminat, zâmbeste pentru ca s-a petrecut."

"Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa."

"Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauti va fi singura pe care nu o poti vedea."

"Ochi pentru ochi si lumea va deveni oarba."

"Zâmbeste celui care te-a parasit ca sa nu creada ca-ti pare rau!"

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti întreaga lume."

"A ierta este o fapta mai nobila si mai rara decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul dureaza doar o clipa,dar amintirile lui o viata întreaga."

"Sunt succese care te înjosesc si înfrângeri care te înalta."

"Zborul este învatarea aruncarii tale pe pamânt cu rateu."

"Daca ai succese, poti câstiga prieteni falsi si dusmani adevarati. Încearca oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamna ca totul este perfect ci faptul ca ai decis sa privesti peste imperfectiuni."

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

-sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand te-am cunoscut si inca alte cuvinte care imi intra in minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud

-Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

-Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

-Ti se pare ca e un vis.dar.e realitate;x

-traiesc din amintiri.si'mi doresc sa nu uit niciodata clipa in care ne'am cunoscut

-esti aproape.da totushi.atat de departee

-rau si bine langa tine!

-poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi

-I'm still loving you.like it was the first time;x

- All this time in love with you was cry.

- I need a miracle.i wanna be your girl.Give me a chance to see.That you are made for me;x

-totul ti se pare mare cand esti mic.nu-i nimic!

-Nu credeam ca'mi va fi rau.Am fost noi.Akum sunt eu

-E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trekut tot ce ai simtit.

-esentele tari se tin in sticlutele mici :->

-Mie greu sa'ti spun in vorbe ce e in inima mea.

-Atata timp cat nu-ti pasa unde esti.nu te vei rataci niciodata

-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s'a intamplat :X

-Chiar daca iti pierzi aripile-n zbor.continua sa visezi

-Hai sa zambim si sa visam

-Imi place sa aud cand imi spui.te iubesc:X

-Zi de zi.pas cu pas.te gandesti,ca si el te iubeste,si tu il iubesti.

-zeci de gesturi.mii de vorbe de sute de ori.orice ai facee...ramai in sufletul meu;x

-candva nu demult mi'a scapat ceva...atunci tu ai intrat in mintea mea.

-Viata poate fi inteleasa doar privind in urma ,dar poate fi traita doar privind inainte...

-incepi sa'mi spui:"s'a terminat". sh acum regreti ca ai plecat.

-te'am iubit.te iubesc.sh te voi iubi pana la infinit:X

-Langa tine vreau sa visez si sa mai stau.

-dragoste`i un sentiment ciudat.m`a facut sa visez neincetat

-Dupa mult timp iti dai seama cat de mult iti lipseste acel cineva

-Nu am nimic de pierdut daca o iau de la`nceput

Be smart. Be clever. Put me in your heart 4ever!

Azi in urma voi lasa zilele din viata mea,clipa cand eu te am pierdut,ziua cand te am cunoscut.

Iam de mana sa facem o plimbare ,sa fim doar tu cu mine pan' la rasarit de soare, fara prieteni, fara timiditate, fara telefoane si apeluri ratate.

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea alta lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez.

Dau rime coerente.Te ard la sentimente.Tsi se pare un miraj.Fac ce fac si te scot din peisaj.
.
Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada.

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu.

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost.

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez.

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

?E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti.

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare .

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine,cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul,tu esti acum undeva departe

Asta e felul meu.daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate.Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina.Daca nu esti atent ramaï fara un cent.""

II ignoram pe cei ce ne adora.ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Ejti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste EjtI luNa cAre IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa cAre PT.mINe StraluceSthe

Poate ca stii ce-nseamna durerea poate-ai pierdut pe cineva drag Chiar dac-ai plans zile-ntregi nu poti sa arati ce simti cu-adevarat Te doare, suferi, nimic nu mai e la fel

Baietii au balansul lor fenomenal,dar intordeauna fetele au rolul principal :X

Fiecare lucru isi are vremea potrivita si fiecare clipa isi are nebunia ei de-o clipa

Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.o lume virtuala plina de culoare :X

Daca visul meu e prea scurt,am sa-l fac mai lung,am sa trag de el si am sa-l cresc si m-am sa-l mai opresc.cu lacrimi calde am sa-l lipesc si`n el am sa traiesc

Nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti

Iubirea nu omoara,ci doar lasa rani

Acum imi zboara prin minte.Prea multe cuvinte.Dar decat sa zic ceva gresit.Mai bine nu mai zic nimic

Orice s-ar intampla sa nu iti fie teama.asculta-ti inima si fa ce te indeamna

E prea frumos sa fie adevarat,e un vis ce acum a incetat

Daca as prinde cate o stea in palma pentru fiecare data cand m-ai facut sa zambesc.atunci tot cerul instelat ar incapea in pumnul meu

Aspectul fizic este doar o masca,pentru ati ascunde defectele inferioare :X

•Poate azi te`ai certat cu el.DaR poate maine va impacatZi.Si totul va fi la fel[?] .Nu e pacat sa se piarda o iubire pentru o certa? ^^Amintiti`va cum va iubeatzi sh altadata.[?]•

Zambeste frate si ia`o in brate, arata`i c`o iubesti si dai sperante!:X

Las-o asa, trage cortina, show-ul s-a incheiat, stinge lumina !

Filmul se deruleaza ,o noua imagine mi se contureaza !

? Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

? Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Shi isi joaca bine Rolul, inOcenta, chip pervers

? Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

? Speri s'ajunga ce'si dorea, sa'nvete sa lupte pentru vise pline. Sa'nvete ca fericirea ei e departe de tine.

? Amintirea ta mi'e dusmanul cel mai de temut, si cand dragostea vorbeste parca tot Pamantu'i mut!

? SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa mintsi atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replik mea !

? Am gre?it... ?tiu frate da nu mai am ce sa fac ?i ce vina am eu ca n.am ?tiut cum e?ti,de fapt?"

? Poate pentru o clipa ?i tu ai fost fericit,dar eu ?i.am mai zis frate ca totu` are ?i-un sfâr?it.

? Ma Urasti? Problema Ta.•Tupeista?Pt ca trebuie sa fiu mereu peste tine! •Vrei sa`mi devii prieten?Demonstreaza`mi ca meritzi •Indiferenta?Daca nu ma interesezi •Te urasc?mi-ai dat motive •Falsa?Doar cu unii •Te Deranjez? Iarta`ma,Chiar Nu`mi Pasa

?Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitzii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy?

? Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

N`o sa`ti dai seama .niciodata cu adevarat . .

O persoana draga pentru tine ce`a`nsemnat !

Decat dupa ce o pierzi . ea a plecat .

Te`a lasat sa te gandesti .la ceea ce`ai aruncat

Ai dat cu piciorul .atunci cand ea te-a rugat . .

Desi traiai un vis frumos .l`ai ignorat

Acum e prea tarziu sa repari ce ai stricat !

Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat !

Oricum ea ramane in suflet .urata .sau iubita . .

Ii faci loc acolo .ca sigur merita

Desi mi-e dor eu te resping. Desi te vreau nu te ating. Desi-mi vb, eu nu te ascult. Tu ma iubesti, eu te alung.

Dabea astept ziua`n care vei veni , plangand la mine spunandu`mi: Iartama ! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !

Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Te minti si acum,ca desi iti este dor,ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

"Nu mA cuNosti ___ sPui cA SuNt fitsSOaSa ___t3 aScUlT aT3nTa sI iTi sPuN: `cHiaR Cr3Zi cA iMi pAsA?`"

Poate ca acum realizezi ca intr-adevar m-ai iubit,Insa e prea tarziu, da-ti seama c-ai gresit,Iubirea pentru tine era un fel de joc usor,Acum ai vrea sa fie bine, dar ranile-inca d0r.

Vrei sa schimbi ceva,e bine sa incepi cu tine, Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni Intrebari gresite duc la raspunsuri false Decizii proaste duc la decizii
si mai proaste.

Crezi ca-mi pasa de tine ?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

Fara dragoste suntem orfani de toate fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem 2 maini sa tinem 2 ochi sa vedem 2 urechi sa auzim dar de cene-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3 nici macar doua ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc .

Ce sa scriu?…nu incap decat 160 de caractere…oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

Nu rupe firul unei prietenii caci chiar daca il legi din nou nodul ramane

Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii caci ea daca te considera vrednic iti va indrepta ea cursul!…

Picioarele tale sunt obosite?Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua….

Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti nu inimi pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine .dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…

A te indragosti este atunci cand ea adoarme in bratele tale si se trezeste in visele tale!

Iubirea e un cantec ce toti il canta des dar nu la toti el are acelasi inteles.

De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde .

Daca vreodata iubirea te va lua pe aripa ei…nu o alunga! caci vei regreta…!

Nu putem merge departe in prietenie daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte…

Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta pentru ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta pana si iubirea…

O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

Pierduta lucire din raza de luna frumoasa mea umbra nebuna frumoasa lumina scapata din stele cazuta-i din noapte in visele mele…

Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda.

Cand iubirea acel puf de papadie ce vine mereu si pleaca cu primul fir de vant va trece si pe la poarta ta atunci vei sti ca m-ai intalnit…

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire…

Fara IUBIRE nu exista viata! IUBITI-VA! Si alungati bezna aceasta ce ne sugruma in fiecare clipa!

Dragostea sau Iubirea este un giuvaer de mare pret dat in dar fiecarei fiinte umane. Daca l-ai pierdut viata ta nu mai are nici un sens…

Dragostea… darul cel mai de pret al omenirii… traim pentru dragoste… pentru o felie de iubire…

Cand amintirea iubirii iti da fiori sa stii ca este un gand de-al meu trimis spre tine… pentru a te ajuta sa adormi cu mine in gand!

Dragostea e ca o stafie. Multi vorbesc despre ea dar putini o vad intradevar.

"Problemele aduc experienta, iar experienta aduce intelepciune.

Daca toti oamenii ar sti ce vorbesc altii despre ei, nu ar mai exista nici patru prieteni
in lume.

La ce bun atatia prieteni? Unul singur e de ajuns, daca ne iubeste !

Îndrazneste sa te folosesti de mintea ta.

Fiecare dintre noi avem dreptul dezamagire . (Octavian Paler)

Nu putem invata fara durere.(Aristotel)

Viata e un mister. Nu iti pierde vremea incercand sa il descifrezi.

Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore De catre oameni care nici nu te
cunosc.

Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba

Nu vreau sa ma schimb, fiindca nu stiu cum sa ma schimb. Sunt deja foarte obisnuit cu mine însumi.

Vrei sa ma ranesti sau vrei sa ma folosesti pentru a-i rani pe altii?

Încearca sa stii totdeauna ce vrei.

Ochii dezvaluie puterea sufletului.

Fiecare zi traita e o competite

cu un zambet treci cu mai multa usurinta peste toate .

"Atitudinea face diferenta"

Sa fii ce vrei tu sa fii, nu ce vor altzii
Sa faci ce vrei tu sa faci, nu ce fac altzii
Sa gandesti cum gandesti tu, nu cum o fac altzii-Vescan - N-o sa ma vezi"

Daca nu incetezi sa crezi numai ce vrei, pierzi

Multi prieteni, putine suflete,
Multe lacrimi, putine zambete.

Inveti sa razi doar cunoscandu-ti plansul...

Fi atent la greseli incearca sa le corectezi
Lupta pentru tine o sa te ambitionezi
Treci peste toate a fost un hop in viata
Vor urma si altele tu priveste doar in fata!

Imi rupi inima-ti rup capu

...si daca realitatea e cruda am s-o pun pe gratar [paraitii-fara resentimente]

nu exista cuvinte mari
ci doar capete mici[cheloo-reactii adverse]

Marile incendii se nasc din scantei mici

Hai sa fim seriosi si ti-iti place .Daca nu ti-ar place mai lasa in pace!

I don't like to be bad I'm just tired to be nice

Daca vrei sa fiu numai a ta nu te grabi si nu dispera vrei prea mult din prima zii nu ma cunosti si nici nu ti-as dorii

Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta…

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna : ai grija de tine ba...noapte buna"

prietenia inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate ci atunci cand gresec

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres,dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

Mai mult decat viata , imi iubesc libertatea !

Zambeste , atunci cand doare cel mai mult !

Frumusetea ochiilor nu consta in culoarea lor , ci in felu`in care te privesc !

Viata e scurta . Incalca regulile , iarta repede , saruta incet , iubeste cu adevarat , razi necontrolat si nu regreta nimic ce te face sa zambesti.

Sunt Asa Cum Vreau Eu Sa Fiu . Cu Nimic Mai Deosebita . Dar Diferita !

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Cine te iubeste,Te cauta.Cine te vrea,Iti spune.Cui ii este dor de tine,Te suna.Cui nu,NU!

Nu Lasa Nik' Sa Te Doboare.Gandeste Ca Totul E Doar O Simpla Inc

"Pentru un moment ti-a ramas in suflet... De-atunci o porti cu tine,oriunde,oricand, si simti ca deja face parte din tine."

Omule, asculta-ti inima,

Asculta-ti capul sec!

Vezi iesirea din tunel...

Cacat! e doar un simplu bec...

"Mesaj catre Rai:

Trimiteti o ambulanta!

Ingerul pe care mi l-ati dat

Nu face fata! "

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,

Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

Inghite-acum tot,tine toxine-n blistere ce fac prin sterne pristere vitrege-n viscere!

Opreste-te!

Sau continua sa ne minti

Si-opreste-ne

Cand o sa calcam ca pe pres pe dinti

Si crestete de presedinti pervertiti,

Luand la p*** tot ce crezi tu si reprezinti!

Ani adunati in lant,am luat veriga lipsa si-am pus-o pe deget!

Inspir vid,expir infinit,

In sir definit,

Inspir infinit redus in suma starii,

Intreband de ce nu-s nascut ca Venus din spuma marii,

In urma zarii,uitat de vreme-n tenebre!

Asta-i momentu-n care dai tot din tine,

Serpi cu venin venind spre tine-n serpentine,

Aceleasi sterpe tine,terne-n vine,eterne,-n fine,

Temeri,crime-ncep,sa incline din temelie!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai...Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Ca m'a intarit "fata mergi inainte , o sa ai parte si de fapte , numai de cuvinte !"

Tine-l flamand,asa nu se va satura niciodata de tine!

Ce lucru hidos e sa-ti barfesti prietenii fata de alti prieteni sau fata de straini

Nu merita sa plangi pentru nimeni,

iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Sunt momente in viata cand simtzi absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Stie sa`mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale !

Indiferent ce viata ne va da,indiferent ce cale vom urma,prietenia noastra va ramane peste timp !

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile,ii intalnesti la tot pasul !

Suntem copii, de acum vom fi
Plini de uimire, plini de iubire
Cu ochii va urmarim
Stim de pe acum ce ne asterneti la drum!

"Ma esti prost ? Cum ai putut s.o lasi sa plece` cand tu o iubesti si ea te iubeste ?"

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu ma faci sa râd, tu ma faci sa plâng, tu ma faci sa simt ca traiesc, tu ma faci sa iubesc !

Atâta timp cât nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci…

Nici tu nu te cunosti, cândva vei fi surprins de tine !

Ca sa poti sa îti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa îti controlezi vointa!

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol câstigându-le !

Când îi bate norocul la usa, lenesul se plânge de… prea mult zgomot !

Adevarata valoare a unui om este: cât l-ai pretui daca ar pierde tot ceea ce are…

Desi traim si luptam împreuna, fiecare moare singur…

Funditaaaabig grin

2 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa