| DolceChrs a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa citesc niste carti, dar nu prea stiu ce.
Imi puteti da niste titluri+autori, dar care merita sa fie citite.
Am citit Endymion Spring de Mattew Skellton(nu stiu daca se scrie asa) si chiar m-a impresionat cartea.
Deci..Ma puteti ajuta cu titluri de carti?[Cv pentru adolescenti]
Funda♥

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

"The Shining" - Stephen King
"Fata de Hârtie" - Guillaume Musso
"Nu plange sub clar de luna" - Heather Davis
"Mai las-o moale cu fantomele" - Megan Crewe
"Blestemul din Swoon" - Nina Malkin
"Declarația" - Gemma Malley
"Dacă aş rămâne" - Gayle Forman
"Năluca şi Năucul" - Stacey Kade
"Floare-de-Zăpadă şi evantaiul secret" - Lisa See
"Eve" - Anna Carey
"O zi" - David Nicholls
"Îngerul nopţii" - Becca Fitzpatrick
"Crescendo" (continuarea la Îngerul nopţii)
"Mumia" - Anne Rice
Seria Forţele răului absolut - Kelley Armstrong
Seria Micuţele mincinoase - Sara Shepard.

| DolceChrs explică (pentru Rockart):

Marea parte din ele le-am citit, cum ar fi:''Nu plange suv clar de luna'', ''Mai las-o moale cu fantomele'', ''Naluca si Naucul''. ''Ingerul noptii'' si seria Micutele mincinoase:p

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te felicit pentru interesul de a citi! Intră pe http://lecturirecenzate.ro/. În partea de jos a paginii găsești liste, din care poți alege conform vârstei tale.