| Ann3 a întrebat:

As vrea sa citesc o carte frumoasa. Am citit Pe aripile vantului, si continuarea Scarlet si m-au impresionat aceste carti, fii foarte frumoasa povestea. Imi puteti spune carti pe care le-ati citit si mi le-ati putea recomanda? Multumesc!

4 răspunsuri:
| ankadella a răspuns:

Citesc foarte mult de la Mary Jo Putney, Daniell Steel. ele scriu carti de dragostebatting eyelashes.

| ღBrunette a răspuns:

Eu îţi recomand "Dilăr pentru o zi" de Andrei Ruse, "Mulţumesc pentru amintiri" de Cecelia Ahem, "Suflete pereche" tot de Cecelia Ahem, "Vei fi acolo?" de Guillaume Musso, "Invitaţie la vals" de Mihail Drumeş, "Unsprezece minute" de Paulo Coelho, "Maitreyi" de Mircea Eliade, "Gossip Girl" de Cecilz von Ziegsar, "La răscruce de vânturi" de Emilz Bronte, "Raţiune şi simţire" de Jane Austen şi cam atât. laughing

| Euletitia a răspuns:

Buna! Incearca tot de autoarea romanului "pe aripile vantului", Margaret Mitchelll, romanul "insula". E superb, chiar dca pana in 1996 nu s-s stiut nimic de existenta lui, crezandu-se ca "pe aripile vantului" a fost singura opera a acestei autoare. Alte roamen bune ar fi: "Jane Eyre" de Charlotte Bronte, "La rascruce de vanturi" de Emily Bronte, "Quo Vadis" de Sienckiewicz, "Elevul Dima dintr-a saptea" de Mihail Drumes, "Panza de paianjen" De Cella Serghi, "Coliba UNchiukui Tom" de Harriet Beecher Stowe. Lectura placuta!

| Dana9715 a răspuns:

Pasarea Spin de colleen mccullough, Mizerabilii de victor hugo, Cei trei muschetari de alexandre dumas, Contele de monte cristo de al. dumas, Regina Margot de al. dumas, shogun de james clavell.