| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa fac facultatea undeva in strainatate dar ma gandeam. la Harvard. Poate suna putin ciudat dar…
Dupa parerea voastra meritele mele pana acum sunt exceptionale sau doar bune? [ app. Nici nu`s foarte inaintata in varsta)]
Clasa a5a media : 9.96 [la o scoala buna.] merite deosebite la olimpiade de romana si matematica
Clasa a6a media: 9.93 [ la cea mai buna scoala din Cta. (m`am transferat)]
Locul 2 la olimpiada de fizica faza locala … 1 mentiune la olimp. De fizica faza judeteana… diploma Arhimede si Edison la Procopiu [tehnici de laborator] : mentionez ca nu am fost ajutata de college decat la chestii de genu "scrie ce`ti dictez". "baga buretele in apa." Serios! rezultate f. bune la olimpiada nationala de engleza [ am luat 73 de puncte din 110 la un concurs cu durata de 2 ore dar a trebuit sa plec in prima jumatate de ora pentru. un concurs de inot]

In clasa a7a ma voi stradui si mai mult [ sunt deja "nominalizata" pentru. olimp. De biologie si olimp. De stiinte si olimp. De fizica. (dupa alegerea profesorilor)]

Merita sa merg mai departe?!

9 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Felicitari petnru mediile tale mari si pentru toate premiile de la olimpiade
Insa, deoamdat esti inca la gimnaziu si nu cred ca poti lua o decizie inca din momentul acesta. E bine ca ai vise mari si sper sa ti le implinesti.Sunt multi care au medii ca ale tale sau care isi doresc sa plece in strainatate si din diferita motive nu pot face asta. Daca tu consideri ca aici nu ai nimic de facut(bine ca in mare parte asa e) ai putea pleca, insa mai ai timp de gandire si pentru asta trebuie sa ai astfle de rezultate si la liceu...si crede-ma ca e foarte greu(acum depinde si de ce prfil iti vei alege) si de cat de mult iti va placea ceea ce faci.Gandeste-te ca de facultate tine si viitorul tau asa ca multa bafta in continuare, lupta pentru ce iti doresti, invata ca si pana acum cu aceeasi ambitie si vei reusi.
take carewinking

| paramore a răspuns:

Felicitarihappydar eu cred ca cu timpul o sa te razgandestiwinkingoricum bafta

| Alexxe a răspuns:

TU IN CLASA A VII-a te gandesti la Harvard. Tu inca nu stii ce e aia viata? Inca nu ai dat piept cu ea! Doamne. Recunosc, si eu in clasa a VI-a ma ganeam sa fac o fac. in afara. BUCURA-TE DE TINERETEA TA! o sa o pierzi!

| Just Kiddin' a răspuns:

Sincer, rezultate de'astea au o multime de elevi din tara si, crede-ma, ca nu s-au gandit sa ajunga la harvard. si eu am avut rezultate extraordinare in scoala generala.
media generala pe clasele 5-8 a fost 9. 99 (serios, nu glumesc)
am facut 8 ani de pian, dar am fost printre primii la matematica, fizica si romana din judetul meu.

sincer, la liceu iti vei da seama ce poti sa urmezi cu adevarat. eu nu am mai avut la liceu media generala 10. la noi in liceu nu exista un singur elev cu media generala 10 macar pe un an. fiecare are dificultati la o materie.

sincer, lasa visurile astea de fetita de clasa a 7-a si gandeste-te la ceva serios. si eu vreau sa studiez in strainatate, dar ma gandesc intai la o facultate din Romania si apoi sa invat bine sa iau o bursa in strainatate. toti cei pe care ii cunosc eu si au plecat in strainatate au inceput facultatea in Romania si au primit burse.
relaxeaza-te si revino cu picioarele pe pamant!

P. S. si eu in clasa a 7-a visam sa fiu nora lui donald trump, ca sa pot mosteni o parte din imperiul lui, dar este imposibil!
ce ti-am spus eu mai sus e mai realizabil decat ce vrei tu!
si da, merita sa inveti in continuare! multa bafta!

| anduta160 a răspuns:

Daca intr-adevar este adevarat tot ce ne-ai spus felicitari si normal ca merita sa mergi mai departe si fi un elev model bafta in continuare si tine`te de scoalawinking

| Shine_1620 a răspuns:

Cea mai buna scoala din Constanta zici?
De la ce scoala esti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa intri la Harvard trebuie sa ai media pe toti ani de scoala+bacu 9. 98 minim si maxim 10 love struck

| SexyFoxxx a răspuns:

Olimpiada de stiine e super naspa.nu sunt subiecte separate pe clase.fiecare primeste aceleasi subiecte.formate din intrebari si de a 7a si de a 8a si de a 9a.nu te sfatuiesc sa te duci

si in leg cu facultatea in strainatate. m-am gandit mai mult si cred ca nu se merita sa ne gandim la asta de pe acum.

| Eminescul a răspuns:

Eu cred ca daca ai banii destui ajungi si acolo. in ziua de azi cu banii faci orice si cu mintea desigurwinking