| ana1221 a întrebat:

Buna Tpu.As vrea sa imi cumpar o tableta dar nu ma pot hotari Tableta GoClever TERRA 70 sau Tableta Serioux GoTab S700. Dupa parerea voastra care este mai buna si mai potrivita pentru mine ( am 13 ani )

Răspuns Câştigător
| Cipy23 a răspuns:

Buna! Mai buna este tableta GoClever deoarece are un procesor dual-core de 1.6 GHz fata de un procesor de single-core de 1.3 GHz al tabletei Serioux, deci tableta GoClever are un timp de raspuns de 2-ori mai bun pe langa asta are si o rezolutie mai mare, deci o claritate mai buna in jocuri filme pe internet o sa citesti mai bine + o memorie mai mare. In concluzie tableta GoClever este mult superioara tabletei Seriouxwinking
Sper ca te-am ajutat, iti dau un sfat in caz ca te rezgandesti spre alta tableta sa nu iei una cu procesor single-core deoarece acestea nu prea mai fac fata la noile sau viitoarele aplicati, sa aiba cel putin un dual-core de 1GHz cum are tableta GoClever sau un quad-core ar fi excelenta (dar binenteles este mia scump ), iti zic din experienta stiu despre ce vorbescwinking. Succes, astept funda daca crezi ca raspunsul meu este cel mai bun!