| ClearSky00 a întrebat:

as vrea sa imi dati niste sfaturi.Doi retardati de la mine din clasa fac misto de mine, eu vad ca aproape nimeni nu-i ia in seama dar totusi ma simt prost pentru ceea ce zic...Va rog dati-mi niste idei ce as putea sa fac( nu cu dirigintele ca nu merge, nici cu violenta ca mai rau e)

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Iei niște roșii și ouă cu tine și arunci în ei.

| danay72 a răspuns:

Ignora-l. Razi când crezi ca e cazul și nu sta în compania lor.Dar răspunde la rău prin bine. Nu te răzbuna.

| Madesz a răspuns:

Hateri, frate. Hateri. Am avut si eu, stiu cum e, acum e totul ok. Violenta nu o sa te ajute cu nimic, intr-adevar. So, trebuie sa ii faci din vorbe, sa le dai reckt-uri de alea bomba. Se iau de tine, te jignesc, tu le zici :,, Ce-ai, mă? Ți-i foame?", după să râzi ironic. Fii mistocar. Bafta!

| vanilla80 a răspuns:

Salutări drag amic, când încep să te jignească adoptă o poziție corporală considerată „chill", „de șef", arătând superioritatea ta, de asemenea răspundele inteligent și foarte calm, cu zâmbetul pe buze, poți scăpa de ei și cu o replică de genul „Vă bateți și voi joc de mine deoarece sunteți triști iar eu mi-am găsit fericirea, eh fiecare cu ce poate, le zâmbești și mergi să te plimbi și tu prin curtea școlii", vor urla puțin mai tare, dar după puțin timp vor înceta deoarece e adevărul, ei se simt singuri și triști, nu-i problemă, răspunsurile inteligente și calme cu zâmbetul pe buze de cele mai multe ori îi face să termine happy, dacă nu merge nici așa există director, poliție și se rezolvă!

| AlexBrooK00 a răspuns:

Pai ignorai sau împrietenește cu ei sau iei tava de la calorifer și ii speri puțin sau intra într-un anturaj de-asta mai gangsta altceva nu prea ai ce dacă nu le dai sa sara sau poți fi sifon.