| Mariaanaaaa a întrebat:

Buna Tpu...as vrea sa incep prin a-mi spune povestea.Cu cateva luni in urma, am adresat o intrebare in legatura cu dietele.De atunci am slabit 34 de kilograme, cu mult efort si implicare.De ceva timp,ma lupt cu propriile ganduri, sunt depresiva, am bulimie(din septembrie poate ca am luat-o razna).Am doar 15 ani, stima de sine mi-e scazuta.Mentionez ca inainte de a ma apuca de dieta, atunci cand eram grasa, parca eram mai fericita.Totul a inceput de la intamplarea nefericita de la banchet. Vreau sa scap.Baiatul care m-a umilit,acum ma cauta, ma admira, imi face complimente zilnic.
E foarte ciudat.Va rog sa nu ma condamnati, un sfat mi-ar fi de mare ajutor.happy

Răspuns Câştigător
| Andreeavalentinna28 a răspuns:

Ar trebui să te simti mai bine in pielea ta, iar daca ti-ai dorit sa slabesti ar trebui sa te simti mandra ca ai reușit (apropo felicitari).
In legatura cu baiatul, nu cred ca trebuie sa il bagi in seama daca te-a umilit si a avut ceva de obiectat in legatura cu felul in care arătai. Acum ca arati altfel vrea altceva de la tine. Sfatul meu e sa nu te simți complexă de ce spune el.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ai încercat să cauți ajutor profesional?

| Mariaanaaaa explică (pentru Andreeush):

Da,si nu m-a ajutat...am luat antidepresive, si simt ca mai rau mi au facut.