| Dragomir_Dennise_1987 a întrebat:

Bună, TPU! As vrea sa întreb cum intri la Dinu Lipatti dacă la proba muzică nu ai voce? Ești afon?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Dar unde vrei tu la Dinu Lipatti? Ca are sectia de muzica si sectia de actorie. Pentru sectia de muzica, admiterea se face pe baza unei probe de aptitudini de teorie muzicala ( o piesa pregatita si o piesa la prima vedere) - daca n-ai pic de talent, ia-ti gandul!
La sectia de actorie, admiterea consta intr-o proba de aptitudini ( monolog, povestire, poezie, spontaneitate).
Dinu Lipatti este un liceu foarte bun pe filierele acestea asa ca, trebuie sa fii talentat si pregatit, altfel, n-ai ce sa cauti acolo.