| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Aș vrea să știu ce materii se fac la liceul de arte, secțiunea arte plastice? Și ce ar trebui să fac să pot intra?
Ps: este liceul de arte "Dimitrie Cuclin" din Galați

1 răspuns:
| Lory29 a răspuns:

( acum e prea tarziu ca dau raspunsul, dar na... ) Pai ca sa poti intra trebuie mai intai sa dai niste probe, daca le treci trebuie sa iei nota mare in examene, iar in legatura cu materiile nu stiu sigur, dar se poate deduce ca desenul in special, pictura si mai stiu ceu ce chestii.