| Shinen a întrebat:

TPU.
As vrea sa stiu daca, de exemplu, vreau sa dau la liceu la Filologie Intenstiv Engleza, trebuie sa dau examen si la engleza, nu? In afara de romana si mate. Si, nota conteaza pentru media de admitere?

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Poti sa intri chiar daca nu ai dat bilingvul. Fiecare liceu da o proba in toamna pentru cei care nu au examenul de engleza. Cand te inscrii la liceul dorit, intreaba de acest test.

xoxo, Mary

3 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Lol.daca vroiai la intensiv/bilingv trebuia sa dai bilingvul care s-a dat la inceputul lui iunie. Nu l-ai dat, adios. Tu n-ai parinti?

| Shinen explică:

Doamne,abia trec in clasa a 8 a. Ma gandeam pentru la anul.

| SnowBella a răspuns:

Da, trebuie sa dai examen si la engleza. Dar probele de aptitudine au avut deja loc. Daca nu l`ai dat inca, acum nu mai poti intra...
Nota nu conteaza pentru media de admitere.
---
Think clear!