| Alex1929386543 a întrebat:

As vrea sa stiu niste metode naturale de albire a dinților.

Răspuns Câştigător
| Crina2016 a răspuns:

Ca pe vremuri, cu bicarbonat de sodiu amestecat cu sare fină, si putina apa calda, se face o pastă și aplici pe dinți, lași sa actioneze pasta pe dinți 2 minute apoi iei pernuta de dinti si incepi sa te freci cu aceeași pastă, după ce termini, iei pasta de dinti normală, de care ai tu in casa și te speli normal. Am mai auzit si de zeama de lămâie sau sarea de lamaie, dar n as recomanda pentru ca ar putea deteriorat smalțul. Dar cu bicarbonat de sodiu si sare fină am încercat si chiar am fost uimită.

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Bicarbonat de sodiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te speli cu sare/bicarbonat. Sa nu folosesti sare de lamaie pentru ca este foarte acida si ataca smaltul dintilor.

| Littledoctor26 a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu, insa exista benzi speciale de albire care chiar functioneaza! La mine a mers! Cauta pe net, dupa 5-6 aplicari dintii chiar sunt albi! happy

| Alex1929386543 explică (pentru Littledoctor26):

Eu am o sensibilitate dentară și nu m-as încumeta să folosesc fără acordul dentistului.