| Asdfghjklasdfghjkkl a întrebat:

Buna TPU... As vrea sa va intreb ceva stupid si fara explicatie logica, dar... De ce exista acel dor pentru ceva ce nu s`a intamplat niciodata?! Raspunsurile voastre imi vor fi de folos, va rog, raspundeti ce doriti! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ιυвιтα a răspuns:

Buna,chiar te inteleg si stiu cum e,presupun ca te referi la dorul de o persoana cu care de fapt nu ai avut nicio tangenta,nu?
Daca este asa,nu stiu cum sa explic,chiar nu are logica,trec prin aceleasi lucruri,transform unele intamplari normal,in intamplari cu subinteles,imi imaginez altfel sirul actiunii,si apoi chiar mi-e dor, dar de fapt nu s-a intamplat nimic.
Este un fel de iubire platonica,, fara intamplari, tangente, etc, doar sentimente si iluzii care s-au creat in mintea noastra ducand lipsa de unele trairi si totusi placandu-ti o persoana ''interzisa''
Sper ca te-am ajutat!
Bafta!
Nu vreau funda...am raspuns doar pentru ca am vrut, nu pentru funda!

| Asdfghjklasdfghjkkl explică (pentru ιυвιтα):

Multumesc pentru raspuns, chiar meriti funda happy

4 răspunsuri:
| xqevilkissworldx3 a răspuns:

Poate pentru ca tu ai inceput sa simti ceva legat de acea persoana sau iti pasa de el/ea.

| Becanee a răspuns:

Pentru ca tu erai obisnuit/a sa visezi sau sa crezi ceva in trecut.Si acum ea/el a plecat [sau stiu eu ce, nu mai este] si tu nu mai poti visa/crede.Eu de asta cred ca ti se face dor.
Mie una asa mi se intampla.

| AdeeVonSmile a răspuns:

Asta seamana gen cu senzatia ca se intampla acelasi moment ce s-a intamplat acum o zi sau mai mult.happy E o senzatie a mintii.e inexplicabil. FUNDA?:O3