| namnume97 a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu niste citate! Funda cine imi spune cele mai multe! p.s.nu vreau site-uri

Răspuns Câştigător
| BlackAngel232001 a răspuns:

Foarte curând oamenii se vor imparti in doua categorii: oameni batrâni si oameni care stiu sa lucreze la calculator.
E mai usor a vorbi despre zei decit despre oameni.

Câti oameni n-ar ramâne muti daca li s-ar interzice sa vorbeasca bine despre ei si rau despre altii.
Socrate a fost primul care a chemat filozofia sa coboare din rai si a plasat-o in orase, si chiar a introdus-o in case si a silit-o sa intrebe despre viata si standarde si bine si rau
Rai. Un loc unde cel rau inceteaza sa te mai necajeasca cu vorbarie despre treburile sale personale si cel bun asculta cu atentie in timp ce i le explici pe ale tale.
Nu exista nici plante rele, nici oameni rai. Nu exista decât prosti cultivatori
Cei mai multi oameni isi sunt atât de straini, incât ar trebui sa vorbeasca la persoana a treia despre ei insisi, cam asa cum vorbesc copii.
Oamenii răi, chiar dacă arată că sunt cinstiţi, din pricina firii lor, nu au crezare.
Nu vei folosi nimic cinstind un om rău, ci vei folosi mai mult dacă-l loveşti.
Oamenii fără minte aleargă la ajutorul celor porniţi din fire spre rău.
Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat !

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea ,nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Daca o privesti cand se misca e ametitor!Extraordinar,este verdictul tuturor!

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat...

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Astazi te-as stange in brate asa cum n.am mai facut-o niciodata daca m.ai lasa.

Chiar de`ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!Pentru ca stii: viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Fiindca cea mai irosita zi din viata...Este aceea in care nu ai zambit!

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?"

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura.

● Eå nu se ´ compara cu restul ´ . e tot ´ ce åi visat´ . Åi 0´ viata normala´ !? . 0 så ´tSsi`0 deå peste cåp´ ! ●

"Dåk ´åi nevøie Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin Nu-ti fåce griji ´ !"

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferenta`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. "

- S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x

"Ea e zana minunata :X . din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal ."

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti . Dar . Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci . :*"

.-> dulce si secSi . Bună si rea. Ispita vietii . E femeia . "

.Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva. ;x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iubire . Zi`le ca ma ai pe minne . "

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost.Fara ea nu poti traii`.

• Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui' sa Nu'i Iubesti? •

"~> Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata !

Ştii ;>. ;x Dorinţele sunt pe gratis ... >;] Eu Nu ! ;x

Oriunde ´ai fi ´ . Oriunde ´ te-ai afla ´ ;;] … Nu vrei ´ decat o domnisoara ´ care seamana ´ cu Ea ! :* ´.

If you hold my ` hand ! ´˚ . I will` take you away ! ´˚. My heart ` beats ` like a drum . La la la Every` Day` ! =pe~ ´˚ ;x :*:* ]"

"Zambetu' meu ca de copil nu se razbuna.Te face sa te simti cel mai puternic

Stii...nimic nu poate sa te inlocuiasca,avem vise impreuna care trebuie sa se implineasca:X:*"

Si daca el no sa-ti mai zica [Noapte Buna ]...Si daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa-ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."

Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e şi cealaltă!:X"

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

nimic nu tine la nesfarsit, nici fericirea, nici Suferinta… incearca totusi sa Zambestimereu... desi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."

"Nu respect ce mi se impune sa stii, e foarte simplu e felul meu de a fi!"

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! ..."

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii. ;x"

"eu` sunt o simpla stea , printre stele` . sunt 0` fata , printre fete . dar ceea ce ma face deosebita e dragostea ta . fara ea n`as straluci asa ! ;x"

Daca nu esti de la oras, esti de la tara ;-& . Iei primul tren care te lasa in garaa ;-" . Apoi iei un taxi pana la mall . Bei doua sucuri si ai portofelul` gol ;-@

Si daca sunt O copila, ce? Si daca ma enervez repede, ce? Si daca vorbesc mult si prost ce? Si daca te iubesc, ce? Oricum tu nu vei intelege"

Cum sa nu o iubesti daca ea e frumoasa ca o stea,stiind ca e si a ta. "

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi O sa ma tin de promisiuni ."

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea !"

"Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!"

O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi . Că se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi ."

Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • si tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete •"

"daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc, O sa-l joc.totul e scris, nu depinde de noroc ! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei ?! asa`mi traiesc eu viata !"

Azi te vreau mai mult ca ieri,da! şi mi-ar plăcea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Şi dacă as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi ."

Suna-ma si da-mi o veste de la tine...sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine...

Ce frumoasa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat ! Ce frumoasa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarat ! "

Nu` te` ingrijora` din cauza` oamenilor` din trecutul` tau` . Exista` un motiv` pTr` care` nu au reusit` in viitorul` taw` ! ;x"ADOR POZA!"

Desi` par cuminte` imi place` indecent` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`!"

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina` . iSi caUta ViCtimaa` .` o0 facE ca Si o0` feLina!

? || MäDü` nu uiTa . si iarTa greU ... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu!? =x ?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sa Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT increderea` !"

vreau s plang pentru`. noi sa imi cer iertare` `.in fata ta am fost un copil si` ma doare.`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic... || ?"

Formeaza` Numarul` meu` Ori De cate ori vrei Sa` vorbim` . Cheama`ma Sh o sa vin`!

Deja iubirea`i demodata` Baietii vor asa` deodata. Parem 0 prada` prea usoara ! fetelor` Sa nu cedati din prima seara!"

Te cred pe Cuvant cand te aud .Spunand` ca nici Nu sunt Sfanta . .asa e .` da` ce Sa faC . asta`i firea . doar nu credeai ca in Viata Te inseala doar privirea"

DaCa` ai impresia` ca totul` va Dura La nesfarsit` . Bun venit in Realitatea` cruda` .Gandesti gresit` !"

|| v-am trezit atentia` . sau inca` nu vaTzi venit in fire` . .` continuati` sa fiti Fraierii` .pentru` cA o0` faceti bine` . =x

|| Stii` ca Viata` e ca zarul .`! se rostogoleste .`! Cine e mai prost`.aLa` se Parleste .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam doar din prostii,caci suntem amandoi ironici si plini de orgolii!Ca.s tulburata,toata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,adormind cu chipul tau in gand.""

Poate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme toate visele se fac scrum,a fost un episod frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu poti spune NU.""

Mama` ce copila`.Ce tupeu`.C ochi c picioare :O Te.am bagat` in pat` si-apoi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mine baby ai cazut in pacat :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacanta de vara.Uneori e mai nociv ca fumul tras dintr-o tigara . :-X""

aud vorbe` parsive despre mine`.si continua barfaa`.da cand vorba ajunge la mine.isi cere scuze tarfaa`!"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inceput sa faca ce vor ! totul e show.`! Sii baietii vor din nou`!

Si acasa a ei 0o stiu de fata cuminte’ ca’ joaca binee teatru si pe aman2 ii minte’!

la bisericim`roG pentru tine.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La cate a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sa tragi!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalalt o cere!

stii.n'Ai decat sa vorbesti singuraa.imi gasesti atatea defecte!retinee.sunt printesa lui si asta e toot ce conteaza !"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt .;x ]

Cine lucreaza si tace, mai multa treaba face.

Dupa munca si rasplata.

Cine se scoala de dimineata, departe ajunge.

Omul care nu munceste, in lipsuri traieste.

Nu sta ca-ti sta norocul.

Pomul se cunoaste dupa roade, omul dupa fapte.

Munca innobileaza pe om.

Munca lungeste viata, lenea o scurteaza.

Nu lasa pe maine ce poti face azi.

Munca intareste pe om, lenea il ofileste.

Omul muncitor de paine nu duce dor.

Munca aduce bogatie iar lenea aduce saracie.

Ziua buna se cunoaste de dimineata.

Meseria e bratara de aur.

Cine nu munceste, flamanzeste.

Aduna vara ca sa ai iarna.

Omul muncitor e ca un pom roditor.

Nu te bucura la munca altuia.

Bate fierul cat e cald.

Ceea ce vei semana, aceea vei avea.

Lucrul bine inceput e pe jumatate facut.

Cine munceste in tinerete, are la batranete.

Nimic nu obtii fara sa te ostenesti.

Cine munceste castiga.

Vorba multa, saracia omului.

Nici paine fara munca, nici munca fara paine.

Nu e rusinos sa muncesti.

Omul harnic si muncitor, de paine nu duce dor.

Numai cine nu munceste, nu greseste.

Munca sfinteste locul.

Toamna se numara bobocii.

Daca muncesti, nu cersesti.

Dupa munca, si rasplata. Lenea e cucoana mare care cere de mancare.

Lenevia e sora buna cu saracia.

Taie frunza la caini.

Pana se incalta, soarele se-nalta. Pana se gateste, soarele asfinteste.

Omul lenos moare de foame.

Lenesul mai mult alearga, scumpul mai mult pagubeste.

Lenesul face umbra pamantului degeaba.

Cade para malaiata in gura lui Natafleata.

La placinte inainte, la razboi inapoi.

Munca lungeste viata, lenea o scurteaza.

Lenea e la om ca rugina la fier.

Pana se incalta, soarele se-nalta.

Cu lenesul nu faci casa caci lui de lucru nu-i pasa.

Bine faci, bine primesti.

De omul bun si de vreme buna nu te saturi niciodata.

Cu bunatatea mori de foame.

Bunatatea este o limba pe care o inteleg atat surzii cat si cei lipsiti de minte.

Sa fii bun si bland la toate, dar pana unde se poate.

Om bun ca painea calda.

Bunatatea intrece frumusetea.

Raspunsul bland inlatura mania.

Omul bun pretuieste bunatatea precum albina floarea.

Omul bun se vede dupa infatisare.

Sa fii bun inseamna sa-i iubesti pe oameni mai mult decat merita. Copiii si oamenii beti spun adevarul.

Adevarul nu se teme de judecata.

Adevarul sta scris printre randuri.

Nu e greu sa gasesti adevarul, e greu sa doresti sa-l gasesti.

Adevarul trebuie spus uneori in gluma.

Pentru a ingropa adevarul trebuie multe lopeti.

Adevarul este intotdeauna la mijloc.

Nu toate adevarurile se pot spune.

Adevarul umbla cu capul spart.

Adevarul este bun la timpul potrivit.

Multi cunosc adevarul dar nu toti spun adevarul.

Adevarul este rareori pur si niciodata simplu.

Adevarul este ca focul : cand vrei sa-l acoperi, arde.

Adevarul nu trebuie dovedit. El exista si atat.

Gura copilului adevar graieste.

Adevarul supara.

Fiecaruia ii place sa auda adevarul. In special despre altii.

Adevarul straluceste mai tare ca soarele.

Adevarul pluteste ca untdelemnul deasupra apei.

Ulciorul nu merge de multe ori la apa.

De la adevar pana la minciuna nu e decat un pas.

Adevarul se spune la despartire.

Adevarul e dulce ca mierea, minciuna amara ca fierea.

Daca taceai, filozof ramaneai.

Cine aduna la tinerete are la batranete.

Inteleptul isi cumpara vara sanie si iarna caruta.

Nebunii tulbura apele iar inteleptii pescuiesc.

Cine pagubeste se intelepteste.

Aduna la tinerete ca sa ai la batranete.

Inteleptul tace si face.

Celui intelept ii ajunge un cuvant.

Inteleptul nu spune ce stie iar prostul nu stie ce spune.

Cine alearga dupa doi iepuri nu prinde nici unul.

Inteleptul gandeste in tacere, prostul vorbeste fara sa gandeasca.

Masoara de sapte ori si taie o data.

Inteleptul sta la masa nebunului.

Cand stai printre intelepti, sa asculti mai mult decat sa vorbesti.

Unde nu-i cap, vai de picioare.

Inteleptul invata din patania altuia.

Inteleptul aduna iar prostul risipeste.

Prudenta este mama intelepciunii.

Un intelept invata si de la cei fara invatatura.

Asculta invatatura tatalui si nu uita povetile mamei tale.

Tot patitu-i priceput.

Inteleptul stie mai mult decat desteptul.

Ochii inteleptului vad mai departe.

2 răspunsuri:
| Nuvăsufăr a răspuns:

Http://www.lmgtfy.com/? q=citate+celebre

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite aici cateva citate interesante -> http://www.fetelestiu.ro/motivational/citate-celebre/