| biby_3659 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu de cine a fost scrisa fiecare povestire din "Hanu-Ancutei" pentru ca pe internet nu am gasitsad
Multumesc anticipat!happy:*

6 răspunsuri:
| RoxxuInna a răspuns:

Mihai Sadoveanuhappy

| biby_3659 explică (pentru RoxxuInna):

Profa` de romana zicea ceva de genu` ca fiecare a fost spusa de altcinevathinking

| alessia5158 a răspuns (pentru biby_3659):

Intrebarea este "de cine a fost scrisa", nu de cine a fost spusa/relatata"!

| biby_3659 explică (pentru alessia5158):

Dablushing..vina mea nu m-am exprimat corect happy

| alessia5158 a răspuns (pentru biby_3659):

Se-ntampla oricui! ---am intervenit, doar, pentru a nu induce in eroare userul care a postat intrebarea.

| NicolethaNico a răspuns:

De Mihai Sadoveanu si eu am cartea scoasa de la bibloteca inca nu am citit-o dar am auzit ca e interesanta si ca se spun povesti in ea nu stiulaughing