| Iubibila01 a întrebat:

Buna TPU As vrea si eu un sfat.
In vacanta am cunoscut un baiat pe facebook, am vorbit pe mess si apoi a facut rost de numarul meu, de la niste prieteni comuni.
Noi nu suntem din aceeasi localitate, dar in schimb facem liceul in acelasi oras.
De Paste ne-am vazut, dar doar asa fugitiv, am stat 5 minute impreuna, pentru ca el era cu masina unui prieten si se grabea. In noaptea aia, mi-a trimis un sms ceva de genu, "ca sunt frumoasa si crede ca s-a indragostit de mine". Apoi in restul serilor am tot vorbit la telefon.
Cand o sa inceapa scoala o sa putem sa ne vedem in fiecare zi, daca vrem, dar dupa sms-ul ala nu am mai vorbit nimic serios "despre noi", sau ca vrea sa ne intalnim luni, in prima zi de scola. Ce sa fac? cum sa bat ceva apropouri subtile ca as vrea sa discutam ceva mai serios, sau sa il fac sa ma invite undeva luni? am impresia ca e un pic mai timid, dar de inteles ne intelegem tare bine, vorbeste foarte frumos si ma suna in fiecare seara...

Răspuns Câştigător
| MaTr1cE a răspuns:

Uite un sfat propune-i prietenulu`i tau sa mergeti undeva. de ex. intr-un parc ( propunerea o faci luni cand va intalniti ) cu pretextul ca vrei sa il cunosti mai bine, stai cu el 2-3 ore dupa care te scuzi si spui ca trebuie sa pleci undeva., dar ii spui ca ai vrea sa continui conversatia maine, dar intr-un loc mai romantic ( fii tu mai tupeista daca el e timid happy ) el o sa te intrebe in ce loc mai romantic, iar tu ii zici ca il lasi pe el sa aleaga si dupa pleci la "treaba ta" si asta e ti-ai aranjat o intalnire laughing

2 răspunsuri:
| TheShark a răspuns:

Cu cat va "cuplati" mai mult, cu atat mai bine. Multa vorba nu e buna. Daca deveniti prea apropiati pe urma iar e greu, ca o sa va considerati "doar" prieteni.