| Sdaniela a întrebat:

As vrea si eu un sfat(sau mai multe). Tot vad pe retelele de socializare pe fetele alea,, perfecte" si ma intristez foarte rau ca nu arat si eu bine. Ce as putea face sa arat si eu bine? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Salut,
M am amuzat puțin sincer de întrebarea pusa de tine! Retine un singur lucru, tu ești foarte frumoasă asa cum ești!
Nu încerca niciodată sa copiezi pe cineva! Învață să îți fii propriul model în viata!
Vrei sa știi secretul acelor,, dive,,? Putem porni de la un machiaj excesiv, editare a fotografiilor și ajunge pana la operații estetice...
Vrei sa arăți și tu bine? Atunci învață să te accepți asa cum ești sa te iubești asa cum ești și vei arata fabulos.
Știi defectele fiecărei persoane le fac speciale? Eu de asta am atâtea, sa ma pot deosebi de ceilalți,, robotei,, laughing
Îmbracă te cum vrei, machiazate cum vrei însă fa totul în limita bunului simt și nu uita sa zâmbești. Zâmbetul îți luminează chipul!
Rețelele de socializare de acum încep sa devina otrăvuri curate, pur și simplu te fac sa te desconsideri chiar tu. Se pune accent doar pe formele corpului, buzele mari, mașinile scumpe,,, țoalele de firma,, și cam atât, a și mai promovează și prostia și analfabetismul din câte mai observ și eu... Nu merita. Fiți fericiți și savurați fiecare clipa a voastră.
Numai bine! Capul sus, o femeie e mai frumoasa când zâmbește, iar eu chiar vreau sa zâmbești când citești acest mesaj! Ești frumoasă, ești unica ești tu!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Era o poză foarte șmecheră unde zicea să dai unfollow la toate proastele astea de „influencere" și să începi să dai follow la oameni care chiar fac ceva cu viața lor, care chiar au ceva de arătat, artiști, oameni care fac bine umanității că ei o să-ți aducă aminte de ce poți face în viață, de ce poți creea. Practic, nu-ți mai petrece timpul uitându-te la toate proastele operate, machiate excesiv, cu multe filtre și retușuri. Alea pe asta trăiesc, pe imagine, e normal să fie într-o continua obsesie să pară ca arată perfect.

| Bondarel99 a răspuns:

De unde stii ca nu arati bine? Unele fete sunt frumoase in realitate dar in poze arata ridicol pentru ca nu sunt fotogenice.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai prima data trebuie sa le vezi in realitate si apoi sa intrebi asta din nou aici pe TPU. O sa asteptam happy

Nu exista perfectiune...

| Clytia a răspuns:

Crede-mă, cunosc atâtea fete care stau o jumătate de oră ca poza să iasă "perfectă". Se machiază excesiv, se îmbracă provocator, editează pozele, și când le vezi în realitate, te sperii.

| yourbabygirl45 a răspuns:

E doar puterea editarii...crede ma. Fetele naturale sunt cele mai dragute si nu te sperii de ele cand le vezi nemachiate(pentru ca nu se machiaza), nu trebuie sa faci nimic ca sa arati bine doar BE YOU (fi tu) si vei vedea ca vei fi apreciata pentru cine esti, chiar si de baietii...baietilor le plac fetele care sunt naturale..nu cele care isi dau cu o tona de machiaj pe fata si o sa vezi asta, te asigur.