| BlackDemon a întrebat:

Buna TPUsad as vrea un sfat...
Cea mai buna prietena a mea a fost impreuna cu un baiat cam o luna i-a la iubit foarte mult, dar dupa o luna el s-a despartit de ea pentru o alta fata de la mine din cls straight face, fata aia, crede el, ca era mai potrivita de cat cea mai buna prietena a mea, asa, ideea este ca ele doua erau prietene bune (doar suntem in aceiasi clasa), da si acum acea fata si ex-ul cele mai bune prietene ale mele sunt impreuna. Totul naspa pana aici. Cu timpul au trecut saptamani si am ajuns in luna decembrie (adica azi 16.12.2010), a inceput sa ninga la noi in oras si profa de muzica ne-a dat drumu de la ultima ora ca ea avea nu stiu ce treaba, in fiecare an in fata primariei se organizeaza cate un eveniment (magazine, mos craciuni, brazi imensi, scene. etc), am vrut sa merg sa vad si eu ce au facut anul asta, cea mai buna prietena a mea nu vroia sa vina dar eu si inca cativa colegi am convins -o sa vina si ea cu noi, ne-am jucat cu bulgari, alergam p acolo, a fost super, dar cea mai buna prietena a mea era foarte distanta nu se juca deloc, era foarte rece cu toata lumea, eu nu stiam de ce,straight face, credeam ca din cauza ca o tot suna fratele mai mare si o batea la cap, dar ea avea motive intemeiate sa fie suparata. Dupa 2 luni de la despartirea de acel baiat ea inca il place sad, eu nu am observat ca acel baiat a venit si el (pentru ca era bun prieten cu cei de la noi din clasa si iubitul acele fete), si s-a intalnit cu iubita lui (cea din prezent pentru care s-a despartit de cea mai buna prietena a mea), si se tot sarutau se tineau in brate si etc, eu nu am observat cred ca m-am obisnuit sa ii vad asa, iar cea mai buna prietena a mea suferea straight face eu nu mi-am dat seama acolo pe loc, dar, cand am plecat acasa impreuna ea mi-a zis dc s-a comportat asa,sad, si eu mi-am cerut scuze straight face, ea a zis ca e inregula, dar eu stiu ca nu este straight face...
La inceput cand am ajuns acasa nu mi-am dat seama dc era asa suparata, adica am inteles ca il place, dar trebuia sa nu il bage in seama, sa uite de el, adica am iesit si noi toata clasa in oras ca prietenii dar dupa mi-am dat seama ca nu putea sa nu ii pese, vreau sa zic atunci cand iubesti asa mult pe cineva si simti ca toata lumea ta depinde de el este foarte greu sa il vezi cu se imbratiseaza si se saruta cu alta.straight face acum nu stiu ce sa fac ma simt foarte vinovata straight face Vreun sfat ceva?

Răspuns Câştigător
| 4b a răspuns:

Pai faza e ca trebuia sa-i fi alaturi, da n'a...cu totii gresimsad incearca sa-ti revi si nu parasii pers dragi mai ales atunci cand au cea mai mare nevoie de tine; SUCCES

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerc sa imi revin dar... amandoua sunt prietenele mele si nu stiu ce sa fac trebuie sa tin cu una dintre ele straight face...