| Ddeliaa a întrebat:

Buna TPUhappy

Astazi a fost pentru mine prima zi de liceu... Aceasta zi am asteptat`o inca din vacantaza. Deoarece am vrut sa am noi prieteni si cestii de aste.

Dar nu a fost asa.
Clasele au fost repartizate foarte prost.Asa incat eu nu am nici un coleg din toata scoala, iar ceilaltzi sunt de la aceeashi scoalastraight face

Fiindca nu cunosc pe nimeni. Imi este greu sa ma integrez

Ce sfaturi imi dati?

Funda :O3

3 răspunsuri:
| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te porti frumos pe cat e posibil, adica atata timp cat esti tratata ca atare. Fii sociabila si incearca sa ii cunosti, ca sa vezi cu care dintre ei te intelegi mai bine.

| Jesss a răspuns:

Dar ce-i asa rau in a avea colegi noi? Mie asta mi se pare toata treaba... cand nimeni nu cunoaste pe nimeni, asa daca ai avea aceeasi colegi care ar mai fi diferenta?

| cudyu007 a răspuns:

Stai chill te vei obisnui.am fost in situatia asta... si oricum dupa 2 3 ani te vei plictisi d colegi asa ca nu t grabi sa t imprietenesti laughing