| ContNmc7 a întrebat:

Buna TPU! Astazi am aflat ca am afost admisa la probele de la Colegiul National de Arte Regina Maria, cu profilul arta actorului. Am intrat cu 6, 50, e posibil sa intru?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu iti urez SUCCES la examene, fiindca concurenta o sa fie acerba.
De intrat, ai intrat doar la pre-selectie, dar asta nu inseamna nimic, pana nu vezi notele finale de la examen si scris negru pe alb: admis or respins.
Hai, sa fie cu Succes!

| ContNmc7 explică (pentru Violleta2022):

Pai daca probele au fost admise, adica le am luat, oare tot nu pot intra?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ContNmc7):

Scuze, am vrut sa scriu SUCCES la examen (fiindca doar acela iti va spune daca ai intrat sau nu, probele nu sunt decat o pre-selectie, nu examenul in sine).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preselecția arată doar dacă ai calitățile necesare pentru a urma un liceu de arte... însă nota de la Evaluarea Națională va fi definitorie pentru admitere, în funcție și de notele celorlalți candidați. Trage tare să iei o notă bună și șansele să fii admisă vor crește.
Succes!