| StephanOV a întrebat:

astazi am luat 8 la romana(pentru mine este o nota mica) si mai am urmatoarele note:10, 9.Precizez ca media mea generala in clasa a V-a a fost 9, 85,si acum sunt in clsa sa VI-a.La matematica sunt olimpic si am avut doar media 10
Intrebarea este:mai pot scoate media 10 la romana avand in vedere notele de sus?

1 răspuns:
| Maria209 a răspuns:

Păi nu, ca să ai 10fix trebuie să ai numai 10.Media ta poat fi cam 9 si ceva depimde de ce vei mai primi