| anonim_4396 a întrebat:

Astazi dau un test la geografie.Cum as putea sa invat mai repede si sa retin mul mai usor?:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ca sa invat citesc totul o data si dupa o iau pe bucatele. Repet o chestie pana stiu sa o zic pe de rost si dupa trec la alta, dupa ce fac aceiasi procedura zic de la capat totul. Si tot asa pana termin. Enervant e ca merge asa bine incat ai in cap mult timp unele cuvinte care nu puteai sa le retii la inceput.

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Citind dandu-ti interesul, nu gandindu-te in alta parte.

| ingerashingerash a răspuns:

De xemplu daca nu pooti sa retii un cuvant il repeti de mai multe ori citesti incet cu atentie si nu te gandesti de exemplu cum ma imbark maine ci doar la lectia ta tiar fi mai usor sa inveti pe aliniate