| Juiana a întrebat:

Azi a fost ziua bunicii mele,ea a inplinit cincizeci si opt de ani si a primit niste cadouri valoroase,imense (nu incerc sa ma dau mare, o sa vedeti in continuare ce vreau sa spun).A primit un parfum de foarte buna calitate de la Chanel, michidicky nu mai stiu
si o vaza cu cristale swarovski cu certificat si multe altele ...Cand a dat o prietena bunicii o petrecere le-am spus ca de ziua mamei o sa le cant Edith Piaf-Milord dar ei "Da! Da! Da!"
Am cantat la pian, la chitara si Milord dar dupa petrecere, bunica a primit cadourile dar eu nici macar o ciocolata sau o placinta.Si sunt foarte suparata din cauza acestui lucru. Funda cui ma intelege sad

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Te inteleg perfect, adultii uita cateodata ca copiii cand este o sarbatoare vor sa fie si ei "sarbatoriti".
Iti dau un exemplu cand acest lucru (ce ai patit si tu) nu s-a intamplat:
Un om foarte invarsta, la 99 de ani, cand si-a sarbatorit ziua lui de nastere, el a facut un gest interesant, fiecarui stranepot ( 4 la numar ) i-a dat un cadou o bijuterie noua din aur cu briliant!

3 răspunsuri:
| Mlov3u4ever a răspuns:

Pana la urma urmei a fost ziua bunicii tale nu a tabig grin..ai dreptate tb sa iti dea si tie putina atentie.dar asta e.happypa-pahappy

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Asta este,nu poti primi mereu cate o atenti chiar daca ai muncit pentru acel ceva. Probabil s-au luat cu vorba si au uitat sa te rasplateasca. Probabil ca maine daca te duci pe la ea iti va da ceva bun; x. Nu trebuie sa fii suparata,a uitat si dansa, multi invitati, emotii... Bunica e tot bunica si se gandeste mereu la noi, si ne iubeste. Ai rabdare, iti vei primi rasplata[ma repet].
*-*

| Juiana explică (pentru SimonaNicoletaღ):

Multumesc tuturor!