| Ralucaralucasonia a întrebat:

Buna TPU, azi am avut o cearta cu iubitul meu ca mi-a spus tu in ochii mei esti cea mai frumoasa, sa nu mai fii geloasa pe alte fete pentru ca eu pe tine te-am ales, dar tu esti constienta ca ca tine si ca mine sunt fete si barbati mai frumosi? Am zis da, sunt fete mai frumoase, as fi ipocrita sa nu recunosc, iar el imi zice, vezi tu esti constienta ca sunt femei mai frumoase decat tine dar in ochi mei esti doar tu cea mai frumoasa.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

El ți a spus ceva logic. Mereu vor exista alții mai frumoși, este perfect logic, dar atunci când doi oameni se iubesc lucrurile astea nu contează. Dacă tu îl iubești pe el nu contează ca la un moment dat obiectiv vorbind vei constata ca nu știu ce bărbat, de pe strada, de la job sau vreo vedeta, vreun actor poate fii mai frumos obiectiv vorbind decât el. Tu îl iubești pe el și nu te interesează frumusețea altuia nu te afectează cu nimic, nici măcar nu te atrage. Tu nu ai încredere în tine de fapt, și sa ști ca o femeie cu încredere în ea, comportament superior(inteligenta, carisma) va fi mereu atractiva chit ca sunt altele mai frumoase dar mai banale. Oricum ideea lui este ca dacă te iubește pe tine nu contează ca altele pot fi mai frumoase. Poate ca ar trebui sa te menajeze mai mult și sa nu ți spună despre altele ca sunt frumoase și poate ar trebui sa evite subiectul, dar cumva el a încercat sa ți spună ca și tu ești frumoasa dar pentru el ești cea mai frumoasa fiindcă are și sentimente pentru tine

| Ralucaralucasonia explică (pentru Emma30555):

In sfarsit un raspuns normal multumesc frumos si ai dreptate nu am incredere in mine de acolo cu mine este problema nu cu el ms mult

20 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Si care este problema de fapt? Din ce spui aici pare ca ati cazut de acord ca exista parteneri mai atragatori decat voi, si totusi sunteti impreuna pentru ca tineti unul la celalalt, pentru ca asa ati ales. Deci rezulta ca nu a fost nicio cearta?

| Ralucaralucasonia explică (pentru dullcat):

Oare nu ma place daca a zis asa?

| Ralucaralucasonia explică (pentru Ralucaralucasonia):

Adica e adevarat ca sunt barbati mai frumosi si femei mai frumoase el oarecum a vrut sa zics nu ai dc sa fii geloasa pentru ca in ochi mei tu esti cea mai frumoasa acum normal ca barbati si femei mai frumoase sunt dar in ochi mei tu esti cea mai frumoasa

| dullcat a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Daca sunteti impreuna si va adresati cu iubit/iubita, eu cred ca ati trecut de mult de stadiul,, ma place/nu ma place?'' Serios acum. Pui zilnic intrebari care nu prea au sens.Inteleg ca tu cauti un sfat, dar nu e deloc frumos sa expui de-acum totul din relatia asta pe TPU si sa astepti o interpretare din partea unor straini. Iar in cazul de fata chiar nu e nimic grav, asa cum poate erau in alte zile.

| Ralucaralucasonia explică (pentru dullcat):

Ne am certat dar ne iubim mult dar eu cred ca e adevarat ca nu suntem noi cei mai frumosi el a zis esti constienta ca sunt femei mai frumoase decat tine? nu o zis eu ca sunt ca iubit doar te intreb dar te intreb pe tine ca esti constienta? pentru mine tu esti cea mai frumoasa evident dar nu intleeg cum vine asta ce mi-a zis.toate astea in urma unei certuri in care a zis ca e frumoasa iubita lui varu sau si eu m-am suparat el a vrut oarecum sa mi zica hey fata femei frumoase sunt si babrati mai frumosi ca mine dsr in ochi mei tu esti ces mai frumoasa ca femei frumoase sunt dsr pe tine te am ales

| Ralucaralucasonia explică (pentru dullcat):

Avem o relatie perfecta dar nu pot gandi atat de rational ca el cum a zis el uite eu nj sjnt gelos stiu ca sunt baieti mai frumosi ca doar nu sunt ipocrit sa spun ca doar eu sunt cel mai frumos dar cand mi aa zis mie dar tu esti constienta ca si sunt si femei mai frumoase ca tine dar nu in ochi mei ci asa in general si eu m-am suparat tare

| dullcat a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Din nou, nu inteleg care este problema.Ce varste aveti? Pare ca esti foarte imatura.Nu e nimic gresit in asta, toti am trecut prin asa ceva si ne-am maturizat la un moment dat. Dar cred ca daca nu ai mai interpreta si rasuci cuvintele baiatului, lucrurile ar fi mai asezate. Nu prea inteleg deloc nevoia asta a adolescentilor de a suci si rasuci orice. Daca nu stii ceva, intreaba persoana direct?,, Hei, tu ai spus x lucru, dar nu cred ca am inteles bine.Si nici nu vreau sa interpretez aiurea.Deci ai vrea sa clarifici? ''

Iar cand iti spune in fata, tu tot nu stii si intrebi strainii ce a vrut oare sa spuna. Incearca sa interpretezi singura, dar pana la o limita, si sa nu cauti nod in papura degeaba, deoarece daca dezvolti acest obicei, vei avea probleme mari cu relatiile de mai incolo.

| Ralucaralucasonia explică (pentru dullcat):

Crezi ca e gresit ca mi-a zis asa pana la urma r si logic dc s anul recunosc si eu ca sunt mai frumoase decat mine dar cum a zis el eu pe tine te am ales

| Fonk a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Mai dat pe spate cu întrebările tale, iubitul tău o ajuns să zică ceva realist dar n-are nicio legătură.

Una e sa zica ca sunt in lume oameni mai frumoși, alta e ca so trezit ca prostu atuci sa zica ca aia era frumoasă.

Altă chestie: zi mersi ca macar ai cu cine, că urâți ca mine vor rămâne singuri, nu că tear interesa pe tine (dar să ști că e mai rea situația mea), tu poți săți vezi de relația ta și aia e.
Numai poți dormi noaptea că altele sunt mai frumoase?

Fi atenta tu stii de fapt ca vad si eu fete zici ca le-a pus dumnezeu ( mana pe cap), si ii vad pe alti cu ele care sunt mai frumoși decat mine, sunt atât de urât incât nu țiai putea imagina, și ce?
Uite că măcar vorbesc cu familia, si vreau in viitor sa ma angajez.
Știu că de relați sunt expirat. Așa că nai de ce să nu dormi la noapte. Dacă mai pui aceeasi intrebare inseamnă că nu team atins la inimă

| dullcat a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Nu, nu e gresit ca ti-a zis asa.E gresit in schimbi ca tu inca iti irosesti energia pe acest subiect si ca scrii/postezi fara sa verifici. Trebuie uneori sa citesc de doua ori ca sa inteleg ce spui, asa ca fii, te rog, mai atenta.

| Ralucaralucasonia explică (pentru Fonk):

E normal ce mi-a zis? crezi ca nu ma plsce sau iubeste mi-a demonstrst asta zilnic dosr ca a zis asta e gresit

| Ralucaralucasonia explică (pentru dullcat):

Conduc mereu de aia scriu asa

| dullcat a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Foarte rau, poti primi amenda pentru ca folosesti telefonul in timp ce conduci. Poti provoca un accident. Iar daca ai cel putin 18 ani, perspectiva asupra discutiei de mai sus se schimba.

| anonim3247 a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Mai bine condu și lasă telefonul

| Fonk a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Mă femeia lu dumnezeu, ești bătută în cap? Am înțeles că te iubește și ce mai vrei să se sinucidă acum?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Da, e adevarat. De aia se cupleaza si uritii si uritele. Dragostea te face semi-orb...

| 120bulevard a răspuns:

E trist ca in relatia aia ajungeti sa va certati pe niste chestii care nu isi au rostul si pe care doar copii de 15-16 ani le fac, poti sa cresti o data si sa intelegi ca doar pe tine te vrea?

| Fonk a răspuns (pentru 120bulevard):

Îți dai seama daca ea conduce in timp ce scrie, avem dea face cu o minte de minoră xD

| 199onur7 a răspuns:

O fi Adevărat nu știu oricum greu...