| Aly359 a întrebat:

Azi am avut un ghinion extraordianar si imi e foarte frica de ziua de maine crying Chiar o sa fie cutremur? crying crying ma sperii foarte repede si vreau sa ma linistesc crying(( dar nu pot deci ce parere aveti? P. S stau in Craiova

Răspuns Câştigător
| MihaCool99 a răspuns:

Buna!
Poi ar trebui sa nu iti mai fie frica, deoarece asa s-amai zis de mai multe ori si iata ca inca nu a fost nimic.Trebuie sa ai incredere in tine si o sa vezi ca nu se va intampla nimic.Bafta!winking
fundita? plz

14 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

nu o sa fie nici un cutremur, te nu mai plinge de-ageaba pe-aici oh go on

| Jessica a răspuns:

Buna! Si eu stau tot in Craiova. Chiar ar trebui sa te linistesti. Nu se stie niciodata cand o sa fie un cutremur. Gandeste-te "Si ce daca vine cutremurul?" Eu sincer la asta ma gandesc. Daca o sa fie cutremur asta e.
P.S.: Nu trebuie sa te mai gandesti la asta! Fa ceva sa uiti.

| frumusik96 a răspuns:

Si mie imi este frica pentru ca peste tot se vorbeste de acelasi lucru
. sambata e cutremur mi-e frica

| Alecssa a răspuns:

Nu stiu sa.ti spun sigur, nici eu nu stiu prea multe, dar nu ai de ce sa te sperii. Gandeste.te asa:daca iesi acum la magazin si doamne fereste da o masina peste tine. E tot aia, doar ca in cazul meu nu ai sti si nu ti.ai face atatea griji. Stai linistita, nu ai de ce sa.ti faci griji. Daca se va intampla, se va intampla. Tot ce trebuie sa faci este sa.ti pastrezi calmul si sa gandesti rational in acele momente de panica. NoROCK!

| simf a răspuns:

Nu mai bine chimbi tu ungiul de abordare? te gandesti: "aha, maine n-o sa fie cutremur sigur ca-i la fel de probabil sa fie cum a fost si ieri, adica deloc. ia sa-mi fac eu niste planuri faine.". si poimaine sa-i intrebi pe prietenii tai: "si, unde ti-ai petrecut cutremurl de ieri?"happy

| ankadella a răspuns:

Nu exista o data fixa,ora, minut, secunda sau milisecunda. inceteaza. poate peste 5646656 de ani /laughing

| xoxxxoooxo a răspuns:

Linisteste'te!
Nu poate anunta nimeni un cutremur dinainte.
S'a mai intamplat asa ceva [ luna va fi mai aproape de Terra cu aproape 30.000 (parca asa erathinking In fine...) chatterbox], si NU a patit nimeni nimic!
Stai linistita, nu se va intampla nimic!

| ღLaviღ a răspuns:

Nu ma stau si eu in craiova ai incredere nu o sa fie niciun cutremur sunt doar superstiti nu va veni si chiar daca va fi asa ei nu au de unde sa stie ca va veni un cutremur maine asa ca stai linistaita ai incredere!

| Andreeeeea_4279 a răspuns:

Cutremur? Relaxeaza-te ma!

| miley123 a răspuns:

Va fi cutremur cand va vrea Dumnezeu!

| AMDRACI a răspuns:

Asa se zice

| Skinny a răspuns:

Nu o sa fie nici un cutremur! nimeni nu stie cand vine un cutremur decat cu 1 minut inainte deoarece se produce un sunet inainte! sper sa primesc funda!

| VooDau a răspuns:

Uite eu cred ca o sa fie o zi speciala, ca o sa fie luna mai aproape si o sa o vedem mai bine si o sa fie sambata si nu e scoala si decat se te panichezi degeaba mai bine te relaxezi si iti faci planuri frumoase pentru ziua cu data de 19.03. 2011. P.S: si eu stau tot in Craiova big grin.

| Alessia_4477 a răspuns:

Si mie mi-e frica da stiu ca dumnezeu ne iubeste si nu vrea asta. Daca vien te anunta pe tell si al tel si te ascunzi la tocul usi