| R01AL a întrebat:

Buna TPU.
Azi am luat un 3 la romana si nu stiu cum sa le zic parintilor. Toata clasa a plecat la biblioteca sa ia masuri pentru uniforme. Eu si cu inca 3 colegi am ajuns ultimi in clasa in a doua ora iar doamna de romana a scris in pauza pe tabla tema.Colegii au sters pana sa venim noi si nimeni nu ne-a zis de tema. Nu imi e de nota dar nu stiu cum sa le spun parintilor. Ce pot face? Sunt clasa a6a si am mai luat anul trecut un 4 la biologie. in rest e cea mai mica nota amea. Cel mai bun raspuns are funda sad

5 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"Mami, tati, am luat un 3. Se mai întâmplă, deci, ce mâncăm azi?"

| DeathOfDreams a răspuns:

Universala scuză "S-a făcut gălăgie, profa s-a enervat și ne-a dat un test surpriză la care, bineînțeles, n-a știut nimeni"

Sau, îți iei inima-n dinți, mărturisești și suporți juma' de oră de morală.
Oricum, e doar o notă, spune-le că o să-ți scoți tu media.

| KateBubble a răspuns:

Zi-le direct, nu are rost sa te lungesti prea mult. Asa scapi si tu mai repede de "povara" happy.

| BeatriceRamo a răspuns:

Oo si eu am patit ca tine cu un 4. Si am mintit si mi- am luat o bataie uu... De atunci nu s-a mai intamplat si am luat si un 1 in teza, ca m-a prins profu ca am copiat si eram la liceu, zile si tu "mama, tata azi am luat un 3, scuzati-ma, si punct, sau zii ca a ascultat toata clasa si ati luat mai multi 3,, si gata. Nu spune minciuni ca nu e bine, mai bine zi adevarul vb aia e pe jumatate iertata, crede-ma ca si parinti tai au trecut prin asta