| BriannaSwift a întrebat:

azi la scoala am dat test la romana(la mine este engleza, deoarece eu locuiesc in America), si eu merg la toate olimpiadele de romana (engleza) si m-a mutat in fata la catedra PENTRU ACEST TEST, pentru a nu copia o colega de la mine. Dupa ce s-a terminat testul a spus o colega ( noi invatam cel mai bine din clasa) ca pe mine ma favorizeaza profesorul si ca imi da note degeaba ca eu merg la de fiecare data la olimpiade si multe altele. Atunci am inceput sa plang si mi s-a facut rau. Nu mai puteam sa respir si m-am dus afara ..Atunci a venit si colega mea si spune "ce ai, nu vreau sa fiu criminala". A venit si doamna profesoara si a spus ca ce s-a intamplat.i-am spus si a spus "doar tu stii ca nu e adevarat " si a certat-o pe colega mea ..Maine avem sedinta si de obicei mamele celorlalte colege trebuie sa comenteze cate ceva " ca eu sunt favorizata si bla bla) ". Si eu nu sunt puternica..Plang mai mereu, insa nu mi s-a mai intamplat asta pana acum.

Răspuns Câştigător
| Jz_Jasmine_2000 a răspuns:

Nu trebuie sa plangi din aceasta cauza! Daca colega ta crede ca esti favorizata de profesoara voastra, este probema ei! Tu vii la scoala sa inveti nu pentru a te necaji din cauza ca altii sunt invidiosi pe tine! Nu i baga in seama! In pauze fa ceva constructiv, care iti place, care te linisteste! Sper ca te am ajutat, dar te rooogg sa nu mai fi suparata! happy

2 răspunsuri:
| AdriStefi13 a răspuns:

Incearca sa iesi des afara sau sa colorezi sau sa citesti asta calmeaza creierul

| BriannaSwift explică:

Jasmine..Iti multumesc foarte mult.
Sfatul tau m-a ajutat foarte mult!