| Dadoutza a întrebat:

Buna TPU Azi mi-am cumpara un papagal micul alexander are 5 luni ca m-am uitat pe inelul de la picior insa nu stiu daca este baiat sau fata...este putin cam sperios i-am dat drumul prin casa e ok.dar cand ma apropii de el fuge si femela si masculul pot vorbii? dau funda+vot
Cum imi dau seama daca este fata sau baiat? repet ca este pui...stiu ca la maturitate se deosebesc de gulerul acela la gat...dar pana sa ii apara cum imi dau seama daca e fata sau baiat?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Asa sunt papagalii cand ii cumperi pana se invata cu stapanul nou. Trebuie sa il tii afara din colivie cateva ore pe zi, lasa-l si pe afara ca astia de la pet shop nu zboara.

2 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Baiatul vorbeste fata mai putin

| IoNuTzZ99 a răspuns:

Pana la aprox 1.5 ani diferentierea de sexe este aproape imposibila!happy