| sarahhmaria a întrebat:

Azi vorbeam cu iubitul meu și Îmi povestea că a vorbit cu sora lui la telefon ce cadouri să își ia de crăciun, iar ea i-a zis sa-i trimita flori in conditiile in care ea sta in Cluj iar el in Gorj, iar mie ca sunt iubita lui de 2 ani nu imi ia nimic, l-am întrebat " mie ce imi iei? și a continuat discuția de sora lui și m-am simtit prost pentru ca ei îi poate trimite la atatia km iar eu că stau foarte aproape (30km) nu poate face acest gest. Ma simt in continuare nașpa pentru ca pe ea o consideră mai importantă decât mine dacă ei îi poate face asta.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i sa se marite cu sora daca nu tine cont de tine

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns (pentru mgtow):

Eu la fel i-as fi spus! Dar crede-ma ca dupa casatorie se va indeparta de sora.

| Adry05 a răspuns:

Păi e mai importantă, e sora lui laughing) dar da, urât că nu face și pentru tine atâta gest. da în 2 ani nu ți-ai dat seama că-i așa om și dacă te deranjează să te retragi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El o mai iubește pe sora lui.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, sa trimiti un cadou cuiva (surorii lui in acest caz) nu reflecta deloc cine ar trebui sa fie mai importanta pentru el.
Un cadou nu inseamna importanta in general, un cadou nu ar trebui sa se dea numai cu ocazia unei zile speciale.

Legat de "problema" voastra, cum este iubitul tau, iti sugerez sa vorbesti asta cu el, este viata voastra persoanala, iar aceste probleme si aceste lucruri "nespuse" ar trebui sa le discutati intre voi si doar intre voi. Este dreptul tau sa fii fericita si el trebuie sa se asigure de asta. La fel si in cazul tau.

Asa ca te incurajez sa vorbesti cu el despre acest lucru, sa vezi la ce se gandesti cand face asta si de ce.

Numai bine si multa intelgere va doresc! ^_^

| Andreeush a răspuns:

De cât timp sunteți împreună?

| Sofer a răspuns:

A uitat de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi cum sa iti zica ce iti da? Nu ar fi normal. Adica cum ar fi sa iti zica "Da, o sa iti dau un lănțic" si apoi tu sa stai sa astepti o luna știind deja ce vei primi. Ar fi chiar trist. Deci fie e o surpriza, fie daca nu, asta e! Oricum ei i-a luat flori, nu inel, asa ca stai calma happy

| Denisa0954 a răspuns:

Poate iti va face o surpriza, daca l ai întrebat ce iti ia si nu a răspuns, asta nu inseamna ca nu iti va lua nimic.
Plus de asta, nu o compara pe ea cu tine sau nici tu nu te compara cu ea. Iubirea fata de familie e una, iubirea fata de omul de lângă tine e alta. Nu inseamna ca tu esti mai puțin importantă pentru el

| NarcisIfrim a răspuns:

Esti buna de Oscar la ce film iti faci in cap. poate iti face o surpriza..nu te-ai gandit la varianta asta?
Mai sunt 3 saptamani pana la Craciun. daca a vorbit cu sora lui, mai mult ca sigur l-a si invatat ce sa iti ia.

| Adry05 a răspuns (pentru NarcisIfrim):

ăăăm doar ce a zis că de 2 ani nu i-a luat nimic