| JustAod a întrebat:

Buna TPU, baietii au voie cu parul lung la liceul militar Breaza?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric NU!
Liceal militar are reguli stricte MILITARESTi care trebuiesc respectate: par tuns foarte-foarte scurt, barbierit zilnic, program militaresc samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea ai voie

| dullcat a răspuns:

La liceele militare nu ai voie cu parul lung.,,(1) Frizura militarilor bărbaţi trebuie să fie decentă, cu părul tăiat scurt în regiunea cefei şi a tâmplelor, iar perciunii să nu depăşească mijlocul pavilionului urechilor.''

https://lege5.ro/......regulament

| Fonk a răspuns:

Tuns la chelie