| anonim_4396 a întrebat:

Cam acum jumatate de an am intalnit fata asta pe Wattpad. Am început să vorbim și am devenit rapid prietene bune. Recent a fost o perioadă dificilă pentru amândouă si nu am mai vorbit ceva timp. Cand am reînceput să vorbim, totul este monoton, dialogul nostru consta in aceleasi întrebări si răspunsuri "Ce faci?" si " bine". Cum as putea sa impiedic distanțarea asta? Ce subiecte sa mai abordez în discuții?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cum as putea sa impiedic distanțarea asta? "

dacă n-aveți preocupări comune, degeaba forțezi, e artificial

| Alex1929386543 a răspuns (pentru sierra1):

Eu am spus ca vorbeam deja de jumatate de an in care totul a fost bine. Recent s-a întâmplat asta

| sierra1 a răspuns (pentru Alex1929386543):

și eu revin și spun "dacă n-aveți preocupări comune, degeaba forțezi"
să dăm noi dubiecte de discuții intre voi

nu știu dacă mă ințelegi...

| Andreeush a răspuns:

Caută subiecte de discuții, vezi poate aveți aceleași hobby-uri.

| Eugen80 a răspuns:

Daca nu mai exista "scanteia", nu mai este. Este greu sa mentii o relatie numai online. Relatia voastra s-a plafonat pentru ca nu a evoluat.