| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
Care este opinia voastra despre acest drept al copilului?
Copilul are dreptul la libertate de gandire, de constiinta si de religie

Cum comentati?

3 răspunsuri:
| Ager a răspuns:

E foarte bine că are acest drept. Dar și părinții au obligația față de Dumnezeu de a-l educa pe copil. Da, de a-l educa, nu de a-i impune idei. De fapt, părinții trebuie să își ajute copii să crească cu valori morale corecte, ca mai apoi copilul să poată alege singur ce vrea să facă.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ager):

Parintii au obligatia asta fata de copil si de societate, nu de barbosul din cer.

| Ager a răspuns (pentru KodrutZ):

Mă refeream în principal la educația religioasă. Și oricum ar fi, eu tot față de Dumnezeu mă simt responsabil de ceea ce fac, mai apoi față de societate.