| Ald527893 a întrebat:

Buna TPU!
Ce as putea face daca ma plictisesc in vacanta de vara? Ce activitati as putea face?
Sunt fata, am 15 ani si nu prea am prieteni la mine in sat.Stau la tara.
Dacă ați putea sa mi spuneți cateva filme gratis pe internet sau cateva activitati de facut ca sa nu ma mai plictisesc...
Mulțumesc

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te plictisesti la tara?
cand este atat de mult de munca in curte, la pasari, la prasit gradina, la cules de fructe... tu te plicisesti?

Pune mana si spala podele, geamurile, perdele, calca rufe, fa curatenie in casa sau iesi in gradina si ajuta-ti parintii si buncii, ca-i extrem de mult de munca la tara si numai un puturos se poate plictisii.

| Ald527893 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt leneșă dar am pus intrebarea pentru timpul meu luber.Cu toate astea, ai dreptate asa ca multumesc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ald527893):

Pai nu mai exista timp liber, ca vara toata lumea munceste!

| Violleta2022 a răspuns:

Timp liber este sambata si duminica, cand poti sa isi la plimbare cu ai tai parinti sau sa mergi intr-o vizita.
In timpul saptamanii, pentru a esti destul de mare, poti s apui mana la munca sa-ti ajuti parintii, cu toate treburile care ii coplesesc.
Nu mai spun nimanui ca te plictisesti, ca numai puturosii se plictisesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să citești, să practici un sport single, să dansezi, să pictezi, să compui cântece sau poezii (dacă ai inspirație). happy

| 12345600 a răspuns:

Apucăte de un sport
Atletism
Volei
Baschet
Fotbal
Balet
Înot
Tenis
Ce vrei tu

| Ald527893 explică (pentru 12345600):

Multumesc.
De fel imi place fotbalul asa ca as incerca sa perfecționez.

| 12345600 a răspuns:

Apucăte de un sport
Atletism
Volei
Baschet
Fotbal
Balet
Înot
Tenis
Ce vrei tu.
Să știi că nu trebuie să începi de mic, Maricica Puică (Campioană olimpică la atletism) avea 15 ani când a început să practice atletism și a ajuns să ia locul 1 la olimpiade. Deci nu este prea tarziu!

| Bob22 a răspuns:

Cu siguranță o să îți placă Ms.Marvel mă uit acum la el.
Daca ai Discord fac partajare ecran și ne putem uita împreună?
Oricum nu am cu cine sa mă uit