| LoveIsNotForMee a întrebat:

Ce cadou ii pot face prietenului meu care implineste 18 ani? funda

Răspuns Câştigător
| irinuk28 a răspuns:

Ce ai zice de o poza cu voi doi intr-un moment frumos imprimata pe o perna in forma de inimioara, sau un tricou ori un ursulet mare de plus.Incearca si un ceas de la o renumita firma, sigur va fi incantat.

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Un telefon, ceva de îmbrăcat...

| neutrino a răspuns:

Niste cauciucuri de vara, de rezerva!

| Seepty a răspuns:

Ai putea sa-i cumperi un lantisor de argint, un parfum bun, un ceas de mana sau o pereche de blugi.

| Freddie23 a răspuns:

Niste taieturi de lama pe spate, burta sau pe unde apuci... e ceva memorabil, si mereu o sa-si aduca aminte ca le are de cand a implinit 18 ani!

Acum serios, daca tu care te culci cu el, habar n-ai, noi de unde sa stim? Nici macar nu ai zis in cati bani vrei sa te incadrezi!

| LoveIsNotForMee explică (pentru Freddie23):

Cine te.a informat pe tine ca eu ma culc cu el? daca un baiat de 18 ani are o iubita asta nu inseamna ca si respectiva trebuie sa aiba tot 18

| Freddie23 a răspuns (pentru LoveIsNotForMee):

Scuze de generalizare! Ai dreptate, m-am grabit sa te judec!

Despre cadou: Nu te apuca sa-i cumperi ce ti-ai dori tu si ce ti-au recomandat altii gen pernute, rame, plusuri etc... Daca ai 3-400 de lei, cumpara-i un ceas de mana cu multe ace functionale (nu ieftinaciuni cu ace lipite). curea de piele, ceas de metal elegant si universal - adica merge la orice eveniment!
Succes!

| LoveIsNotForMee explică (pentru Freddie23):

Cineva mi.a recondat asta : http://www.chrono24.ro/......529377.htm habar nu am cat de bun este... mie una mi s-a parut cam ieftin si ma indoiesc de calitatea lui. tu ce spui?

| Freddie23 a răspuns (pentru LoveIsNotForMee):

Ori ai raspuns la misto, ori nu ai vazut ca ceasul ala costa aproape 600 de milioane de lei vechi... si oricat de bogat ai fi, NU ESTE IEFTIN!

Fii atenta! o sa presupun ca prietenul tau nu este un cocalar, cu lant peste tricou si ca are o doza minima de eleganta. Asadar inainte de ati da linkuri catre diverse modele de ceasuri, te rog sa tii cont de urmatoarele sfaturi inainte de cumpara un ceas decent:
- cumpara intotdeauna o firma consacrata de ceasuri, NU cumpara ceasuri Adidas, Armani, CK, Diesel etc. pentru ca astea sunt ceasuri proaste si fara valoare, nefiind facute de companii consacrate. Mergi pe: Accurist, Casio, Citizen, Festina, Fossil, Lorus, Orient, Seiko, Seconda, Sektor, Timex, Tissot. Acestea sunt cateva din companiile bune, care au ceasuri bune si rezistente, dar si elegante, potrivite pentru aproape orice eveniment.
- evita ceasurile cu curea de metal, pentru ca zdrangane, nu poti sa-l porti iarna - metalul ala fiind foarte rece tot timpul, dupa o perioada o sa aiba o durere reumatica la incheietura
- NU cumpara ceasuri cat conserva - sunt pentru cocalari manelisti si sunt de prost gust: dovada nici un ceas scump nu este de genul asta
- NU cumpara replici, gen rolex la 150 de lei.
- NU cumpara ceasuri cu ace lipite care nu fac nimic
- preferabil ar fi sa nu fie un ceas foarte simplu, pentru ca ar parea batranesc

Ceasul de mana este un cadou potrivit, dar trebuie ales cu atentie, si dese ori devine o piesa foarte indragita de posesorul lui.

Uite cateva modele, si este doar o coincidenta ca toate sunt Fossil. Te poti duce intr-un magazin bun si pentru 3-400 de lei poti alege un ceas pe care o sa-l poarte cu drag foarte multi ani!

http://www.shopmania.ro/ceasuri/p-fossil-fs4735-36913112
http://www.shopmania.ro/ceasuri/p-fossil-ch2565-6431041
http://www.shopmania.ro/ceasuri/p-fossil-me1123-40054214

Curea de piele maro cu ceas auriu, cromat sau crem
SAU
Curea de piele neagra cu ceas alb, negru sau combinatii de negru cu diverse culori.

Sper ca te-am ajutat sa-ti faci o idee despre ceea ce inseamna un ceas bun, si o amintire la care nu renunti usor.
TOTUSI, in ce buget vrei sa te incadrezi?

| LoveIsNotForMee explică (pentru Freddie23):

Nu conteaza cat dau pe acel ceas sau acel cadou. pe mine ma intereseaza sa.i placa si sa fie o surpriza placuta...

| MilkWithCereals a răspuns:

Depinde de placerile lui, hobby-urile, etc. Poti sa-i iei ceva de imbracat. sau un cadou mai 'sentimental', daca e genul de baiat. happy

| danyel2012 a răspuns:

Nu trebuie sa fie neaparat ceva scump, sa fie ceva ca ii place mult, ceva simbolic

| Varzan_Claudiu_1991 a răspuns:

Nu ti-a spus si el ce i place mai mult pe parcursul relatiei? sau nu ai remarcat u.../ Un ceas daca poarta sau niste lucruri dintraste dar pe care las poarte permanent Un lantisor de argind sau asa ceva bine inteles ce iti poti si u permite! Bafta