| dumitrucosmina a întrebat:

Ce carti gen Intimidare sau Chimie perfecta stiti? Vreau carti care sa fie cu adolescenti de liceu de dragoste. Dau funda+vot.

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

"E uşor să te iubesc" şi "E uşor să mă răneşti" scrise de Tammara Webber(Personajele sunt deja la facultate, caracterul băiatului m-a dat gata. Îți recomand cartea, nu o să îți pară rău);

"Toate acele locuri minunate" de Jennifer Niven(este vorba despre un cuplu de adolescenți, băiatul amator de sinucideri);

"Înainte să te cunosc" de Jojo Moyes (Am citit cartea recent, apoi am văzut filmul. Nu se compară cartea cu filmul, mai ales că nu include toate pasajele importante. P.S: A apărut continuarea romanului cu titlul "După ce te-am pierdut");

''Eleanor&Park'' ( a fost foarte drăguță cartea, mi-a plăcut armosfera cărții);

''Aristotel şi Dante descoperă secretele universului'' (este vorba despre un cuplu gay, povestea este foarte interesantă);

''Fluturi'' de Irina Binder(Mi-a plăcut doar volumul I, restul sunt porcării. Am citit cartea când aveam 17 ani);

''Jurnalul unui adolescent timid'' (Am adorat cartea asta, mai ales că m-am regăsit în personajul principal. Cartea include şi capitole despre droguri, sex, homosexualitate);

Doar atât îmi amintesc, nu am biblioteca la dispoziţie ca să le caut. Dar, cred că ajung.