| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
Ce carti imi recomandati sa citesc in aceasta vacanta?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AnimeAnnDRa a răspuns:

Buna happy
Deci eu citesc chiar acum Singur pe lume
Este o carte grozava!
Am terminat de citit Ciresarii happy

Asta iti recomand eu
pup
!

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Depinde de ce gen iti place. Eu iti recomand cartile Rodicai Ojog Brasoveanu, sunt carti politiste dar nu numai.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Rodica_Ojog-Bra%C8%99oveanu

| Dianaㄨ a răspuns:

Daca ne-ai spune ce clasa esti, ti-am recomanda mai binehappy

| BBAlyss explică (pentru Dianaㄨ):

Sunt in clasa a-10-a

| Dianaㄨ a răspuns (pentru BBAlyss):

Le am chiar in ordinea in care se fac la scoala:
I. Creanga- povestea lui Harap Alb
M. Sadoveanu- Hanul Ancutei
M. Eliade- Maitreyi
Liviu Rebreanu- Ion
Liviu Rebreanu- Padurea spanzuratilor
G. Calinescu -Enigma Otiliei
Camil Petrescu- Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi
C. Petrescu- patul lui Procust
Marin Preda- Morometii
I.L.Caragiale- o scrisoare pierduta

Succes la citit!

| melittlelioness a răspuns:

Eu am citi de curand o carte extraordinara. Federica Bosco – Dragostea nu-i de mine.O alta carte intersanta este noaptea teilor vrajiti-Pavel Corut
si eventual Orasul cu salcami-Mihail sebastian

Fundaa?

| Misspink2000 a răspuns:

Fabule,I.L.Caragiale-Momente,Legendele Olimpului, Iliada si Odiseea, Lecturile copilariei (daca mai vrei iti dau o lista intreaga)

| cataleya a răspuns:

Eu ti-as recomanda Dracula de Bram Stocker ( o citesc si eu) este plina de aventuri, si alta care este foarte frumoasa este Singur pe lume happy